Browsing Tag

finalja

Boka-River: Vuani nga zemra? Iu shpëton… Moxarti!

Sonte në mbrëmje zhvillohet raundi i parë i finales së madhe të Kupës Libertadores, Boka Zhuniors-River Plejt. Ndeshja nis në orën 21:00 dhe do të luhet në “La Bombonera”, fortesën e Bokës. Asnjë tifoz kundërshtar, kështu që në stadium do…

Murinjo: Mbështes VAR-in, por penalltia ishte skandaloze

Penalltia e akorduar nga Nestor Pitana në finalen e Botërorit, ka shkaktuar polemika të pafundme në mbarë botën e futbollit. Personazhi i fundit që ka dalë kundër vendimit të gjyqtarit argjentinas është vetë trajneri i Mançester Junajtid,…