Browsing Tag

FFP (fair-play financiar)

Aromë krize, klubi anglez del me humbje financiare

Situata te klubi i Arsenalit, nuk duket aspak e mirë. “Topçinjtë” janë një nga klubet më të mëdha në Angli dhe gjithmonë janë renditur në vendet e para, por në 3-4 vitet e fundit, kanë pasur një rënie të dukshme. Përveç problemeve brenda…

Siti rrezikon përjashtimin nga Champions? Reagon Guardiola!

Gjatë ditës së djeshme, “Football Leaks” nxori lajmin që Mançester Siti rrezikonte përjashtimin nga Champions, duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Qeveria e futbollit europian është në hapat e fundit të një hetimi, ndërsa klubi anglez ka…