Browsing Tag

Feronikeli

Dita e zezë e shqiptarëve, edhe Feronikelit i digjet ëndrra

Sot ka qenë një mbrëmje për t’u harruar për shqiptarët. Fillimisht, ishte Shkëndija e Tetovës që u eliminua nga Champions League, më pas u eliminua dhe sulmuesi Liridon Latifi dhe Tiraspoli i tij, ndërsa tani, radhën e kishte Feronikeli.…

Feronikeli përforcon mesfushën, afron “ish”-in e Kukësit

Skuadra e Feronikelit bëri një sezon të shkëlqyer në IPKO Superliga, ku u shpall kampione e Kosovës. Gjithashtu, skuadra nga Drenasi ka bërë shumë mirë dhe në turin e parë kualifikues të Champions League, ku i fitoi të dyja takimet përballë…

Partizani milioner edhe nëse dështon, por ia kalon Feronikeli

UEFA ka zyrtarizuar shifrat që do të marrin klubet nga pjesëmarrja në kupat e Europës dhe te Partizani po festojnë, pasi veç për titullin kampion shkojnë në arkat e klubit 260 mijë euro. Pjesëmarrja në raundin e parë të kualifikueseve u jep…

Uellsianët kërkojnë goleadën: Ta vulosim kualifikimin

Feronikeli do të ndeshet të nesërmen me kampionët e Uellist “TNS” (The Neë Saints). Trajneri i skuadrës uellsiane Skot Roskou ka deklaruar para medieve lokale se shpreson që djemtë e tij të arrijnë ta mbyllin fatin e takimit që në takimin e…

Skënderbeu s’i ndahet talenteve, piketon një në Kosovë

Skënderbeu vazhdon të vëzhgojë tregun e futbollistëve në Kosovë, teksa kërkon të gjejë talente për të ardhmen. Një emër i ri ka dalë në skenë dhe lidhet me një kalim te korçarët gjatë kësaj merkatoje. Bëhet fjalë për një mbrojtës 18-vjeçar.…

Kampionët hapin merkaton, firmos ish-lojtari i Skënderbeut

Feronikeli, klubi kampion i IPKO Superligës së Kosovës po kompleton ekipin për t’u bërë gati për ndeshjet e turit paraeliminator të Champions League. Përforcimi i parë i skuadrës nga Drenasi është mesfushori Argjend Malaj. Futbollisti…

Heroi i titullit në Kosovë “prangoset” nga kampionët

Merkato e Feronikelit ka nisur dhe klubi nga Drenasi ka bërë me dije se pjesë e tyre do të mbetet edhe për dy sezone Yll Hoxha. Anësori i djathtë, i cili në Kosovë po aktivizohet në mbrojtje, ka qenë sot në zyrat e klubit dhe ka firmosur…

Dominim absolut, Feronikeli fiton edhe Kupën e Kosovës

Skuadra e Feronikelit i ka fituar të dy trofetë në Kosovë. Pasi u shpallën kampionë në IPKO Superliga javën e shkuar, skuadra nga Drenasi triumfoi edhe në finalen e Kupës, përballë Trepça ’89, me rezultatin bindës 1-5. Ndeshja nisi shumë…

Feronikeli rikthehet në krye, “paqe” në Gjilan

Feronikeli ka mposhtur KEK-un e vendit të fundit në transfertë me rezultatin 0-4 dhe ka marrë përsëri komandën e IPKO Superligës së Kosovës. Zhan Karioka zhbllokoi shifrat në minutën e 27-të, ndërsa Kastriot Rexha dyfishoi pas tre minutash.…

Feronikeli marshon, vendos një autogol në sekondat e fundit

Kryesuesit e IPKO Superligës, Feronikeli priti sot skuadrën e Ballkanit, sfidë e vlefshme për javën e 25-të. Edhe pse vendasit shiheshin si favoritë absolutë për të fituar, triumfi erdhi vetëm falë një autogoli të Jasharit në sekondat e…

Feronikeli “shtyp” Gjilanin, Prishtina likuidon KEK-un

Feronikeli marshon, pasi është rikthyer te fitorja dhe këtë herë ka mposhtur Gjilanin me rezultatin 3-0. Një fitore me vlera për skuadrën nga Drenasi, që ruan kryesimin e kampionatit me pesë pikë më shumë se Llapi dhe Prishtina. Këta të…