Browsing Tag

Fenerbahce

Soldado zhgënjim, Fenerbahçe kërkon sulmuesin e Milanit

Milani do të mësojë të dielën fatin e sezonit të ri. Ekipi i Gatuzos nuk duhet ta diskutojë fitoren kundër Spalit pa objektiva dhe shpreson te një dhuratë e Empolit ose Sasuolos. Mjafton që një prej këtyre dy skuadrave të mos humbasë…

Gjiganti turk do ringritjen, zyrtarizon lojtarin e Çelsit

Çelsi bëri prezantimin e Gonzalo Higuain ditën e sdjeshme, teksa argjentinasi firmosi kontratën dhe mori fanellën me numrin 9. Në të njëjtën kohë, duket se në ekipin e bluve ka ardhur dhe largimi  parë për këtë merkato. Viktor Moses ka…

Zeneli zgjidhja për krizën, Fenerbahçe sfidon italianët

Arbër Zeneli ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve jashtë Holandës me paraqitjet e tij. Gjithashtu ai është një lider edhe te Kosova, çka e bën “xholin” e sulmit një lojtarë interesant. Momentalisht ai është një nga lojtarët me më shumë…

Stambolli në flakë, një gjigant rrezikon humnerën

Super Liga turke këtë sezon është kthyer në një kampionat çudirash, ku gjithçka duket e përmbysur. Në një situatë pa precedent, tre gjigantët e Stambollit po vuajnë dhe janë larg nivelit të zakonshëm. Gallatasaraj e Beshiktash kanë…

Klop fillon “spastrimet”, nga Turqia duan dy lojtarë

Klubi më i titulluar në futbollin turk, Fenerbarçe, është përfshirë në një krizë si kurrë më parë. Pas 12 javësh kampionat skuadra nga Stambolli ka grumbulluar vetëm 13 pikë dhe ndodhet në vendet e fundit të tabelës. Për të larguar krizës…

VIDEO | Fenerbahçe nuk fal në Turqi, Astana fitore për kreun

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të raundit të katërt të fazës së grupeve në Europa League. Fenerbahçe ka arritur një fitore tepër të rëndësishme në shtëpi, duke mposhtur Anderlehtin me rezultatin 2-0. Të dy golat e fitores së turqve u…

“Raprezalie” te Fenerbahçe, përjashtohen tre lojtarë

Ky fillim sezoni ka qenë një makth i vërtetë për Fenerbahçen. Klubi nga Stambolli ka grumbulluar vetëm shtatë pikë pas shtatë javësh kampionat dhe renditet në vendin e 14-të. Kur mendohej se situata nuk mund të shkonte më keq, një tjetër…

E kërkojnë në Turqi, Sançez drejt një tjetër huazimi

Renato Sançez ishte një ndër afrimet më të bujshme të Bajernit para dy sezonesh, por mesfushori portugez nuk u ngrit kurrë në nivelin e kërkuar nga klubi gjerman. Vetëm 17 ndeshje të zhvilluara me Bajernin dhe një vit huazim te Suonsi.…