Browsing Tag

Everton

Çmenduri për Ramsej, plani perfekt i klubi anglez

Aron Ramsej është në fund kontrate me Arsenalin dhe pas tij janë vënë disa klube. Milani dhe Juventusi në Itali thuhet se janë të interesuar për shërbimet e mesfushorit uellsian. Por ka edhe propozime të tjera për të dhe Evertoni po…

Totenhem likuidon Kardifin dhe sulmon kreun

Janë mbyllur gjysma e ndeshjeve, të vlefshme për javën e tetë të Premier Ligë. Totenhem  është mjaftuar me një fitore 1-0 ndaj Kardifit, për t’u ngjitur në vendin e tretë në kuotën e 18 pikëve. Golin e fitores për “gjelat” e shënoi Erik…

Pikford: Nuk e mendova në asnjë moment interesimin e Çelsit

Kur panë që në portën e Anglisë ishte një djalë me emrin Xhordan Pikford një p[jesh e madhe e njerëzve e vunë në pikëpyetje këtë zgjedhje të trajnerit Sourthgejt, por 24-vjeçari me aftësitë e tij i bindi të gjithë që jo më kot i ishte…

Everton mesazh ekipeve “big”, rinovon me yllin e skuadrës

Xhordan Pikford ishte një ndër pikat më të forta të kombëtares angleze në Botërorin e Rusisë. 24-vjeçari bëri paraqitje mbresëlënëse dhe u kërkua me ngulm nga ekipet më të mëdha në Evropë. Çelsi ishte skuadra që ngulmoi më së shumti për…

Arsenal i falet sulmit, vjen fitorja e pestë radhazi

Arsenali i Unai Emeri duket se nuk po di të ndalet. Fitorja e pestë radhazi në të gjithë kompeticionet dhe e katërta në kampionat. Ditën e sotme kanë triumfuar pastër 2-0, në “Emirates Stadium” përballë Everton dhe e shohin veten në…

Çelsi marshon, Evertoni ngec në shtëpi

Çelsi ruan hapin e Liverpulit, teksa skuadra e Maurizio Sarrit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 kundër Bornemouth. Pedro dhe Hazard ishin ata që vendosën fatet e këtij takimi, ndërkohë që në pjesën e parë asnjëra skuadër nuk kishte…

(VIDEO) skemë perfekte, Evertoni shënon gol spektakolar

Evertoni shënoi sot ndaj Sauthemptonit një gol mjaft të zgjuar me anë të sulmeusit Thio Uollkot. Ish-ylli i Arsenalit dhe Anglisë përfundoi me sukses një aksion mjaft të bukur, me një skemë shumë të zgjuar nga goditja e dënimit. Ishte…

Theu dorën te festimi i golit, Evertoni surprizon tifozin

Klubi i Evertonin ka kryer një gjest të bukur, duke i dhënë mundësinë tifozit, Neil Harrison, të takojë sulmuesin brazilian Riçarlison. Ky i fundit shënoi një dopietë në barazimin 2-2 me Uolvesin dhe gjatë festimeve për golin e dytë, tifozi…

Goditje në frymën e fundit, Evertoni i befason të gjithë

Merkatoja në Angli ka qenë intensive sot, në ditën e mbylljes së transferimeve, teksa disa klube kanë goditur në fundi. Evertoni është një nga ato ekipe që  merkaton këtë verë e ka bazuar te Barcelona. Për krahun e majtë të mbrojtjes është…

Jerri Mina në Premier Ligë, detajet e marrëveshjes

Kalimet nga Barcelona te Evertoni po kthehen në normalitet. Pas Lukas Dinje, edhe një tjetër lojtar i katalanasve pritet të vishet blu. Në fakt nuk është një surprizë, pasi prej kohësh është bërë me dije interesimi që klubi i Premier Ligës…

Zyrtarizohet huazimi i Mirajas, sfumohet pista Zeneli

Fiorentina kërkonte një sulmues krahu dhe e ka gjetur atë. Skuadra vjollcë ka arritur marrëveshjen me Evertonin për të huazuar me të drejtë blerje belgun Kevin Mirajas. Ka qenë vetë klubi italian që e ka njoftuar diçka të tillë.…

Zyrtare, Evertoni blen mbrojtësin e Barcelonës

Evertoni ka zyrtarizuar dot blerjen e mbrojtësit Lyka Dinj nga Barcelona. Mbrojtësi i majtë i kombëtares franceze ishte nisur me Barcelonën për turneun amerikan, por iu dha leje që të kthehej në Europë, pasi ishte arritur një marrëveshje me…

Dy vite pa lavdi, mbrojtësi i Barcelonës shkon në Angli

Evertoni do të mbyllë brenda 24 orëve detajet e fundit të transferimit të mbrojtësit Lyka Dinj nga Barcelona. Mbrojtësi i majtë i kombëtares franceze ishte nisur me Barcelonën për turneun amerikan, por i është dhënë leje që të kthehet në…

Runej, kthimi i një legjende

Rreth 4900 ditë pas golit të parë në Premier Ligë, Uejn Runej kthehet në shtëpi dhe e bën në mënyrë perfekte, duke shënuar sot në fitoren 1-0 kundër Stouk Sitit. Ishte fundi i pjesës së parë, kur Runej u gjend i vetëm në zonë dhe me kokë…

Yllin e Evertonit e palos një grusht

Skenë e pabesueshme nga Anglia: mesfushori i talentuar i Evertonit, Ros Barklej, është sulmuar nga një i panjohur mbrëmjen e djeshme, pak orë pas fitores së Evertonit kundër Lesterit. Barklej ishte në një koktej bar në Liverpul dhe…

“Runej, të paguajmë që të largohesh!”

Mançester Junajtid e ka vendosur: Uejn Runej nuk është më i nevojshëm dhe duhet të largohet në verë, për të mos u bërë barrë. Sulmuesi i kombëtares angleze ka kontratë deri në vitin 2019, por Junajtid është gati ta lërë të lirë të shkojë…