Browsing Tag

Eusebio Di Françesko

Pastore-Di Françesko, zbulohet arsyeja e krisjes

Havier Pastore duket se ka gjetur veten te Roma. Pasi pati një pjesë zhgënjyese sezoni nën drejtimin e Di Françeskos, ku nuk aktivizohej gati fare, me ardhjen e Ranierit gjërat janë ndryshe. Në fitoren e ndeshjes së fundit ndaj Kaliarit,…

Di Françesko me valixhe në duar, Palota gati zëvendësuesin

Roma nuk po kalon një moment të mirë në kampionat me shumë ulje ngritje. Djemtë e Di Françeskos e nisën keq, më pas e morën vetën, por i janë rikthyer përsëri rezultateve negative dhe në te ndeshjet e fundit në Serie A kanë mbledhur vetëm…