Browsing Tag

Europian

Sarri i fokusuar te kampionati, ndaj PAOK-ut pa tre titullarë

Sot Çelsi do të luajë në transfertë ndaj PAOK-ut në kuadër të edicionit të ri të Europa League. Tekniku i skuadrës londineze, Mauricio Sarri, bëri të ditur para gazetarëve arsyen e mungesës së yllit të skuadrës, belgut Eden Hazard. “Pas…

Minifutboll/ Shqipëria largohet nga Kievi me humbje

Katër humbje dhe një fitore është bilanci i kombëtares së minifutbollit në evropianin “Kiev 2018”. Një rezultat në pamje të parë zhgënjyes, por duhet përmendim faktin se kjo ishte eksperienca e parë e Shqipërisë në minifutboll, ndërkohë…