Browsing Tag

euro 2021

VIDEO | Anglia për turp, Rumania e eliminon me goleadë!

Ndeshja mes Anglisë U21 dhe Rumanisë U21 ishte e çmendur. Plot 6 gola dhe një fitore e merituar 2-4 e rumunëve, që ngjiten në kuotën e 6 pikëve dhe lënë Anglinë me 0 pikë dhe jashtë Euro 2021 vetëm pas dy ndeshjeve të luajtura. Pjesa e…

VIDEO: Kosovë e bukur por e pafat, goli i Rashicës nuk mjafton

Kosova luajti në transfertë përballë Malit të Zi, ndeshje e vlefshme për kaulifikueset e Euro 2021. “Dardanët” e nisën sfidën në mënyrë të shkëlqyer, duke rrezikuar disa herë portën kundështare dhe duke iu afruar shumë golit. Edhe pse…