Browsing Tag

Euro 2020

Objektivi i “guximtarit” Mançini: Duam të fitojmë Euro 2020

Roberto Mançini po bën një punë të mirë me kombëtaren e Italisë. Lojtarë të rinj, entuziazëm dhe dëshirë e madhe për të sakrifikuar. Italia po tenton të lërë pas periudhën e errët që arriti kulmin me mos pjesëmarrjen në Botërorin e Rusisë.…

Kosova, Anglia dhe “ëndrra irracionale”…

Opinion nga: Shpend Thaçi* Në 24 orët e fundit kemi qenë dëshmitarë të shumë reagimeve emocionale dhe entuziaste që provokoi shorti i hedhur në Dublin për kualifikimet e rregullta të “Euro 2020”. Ndër ta isha edhe unë, por me të…

“Euro 2020”: Grupet, vazot dhe ndeshjet që nuk lejohen

Shorti për kualifikueset në “Euro 2020” hidhet më 2 dhjetor dhe Shqipëria këtë herë renditet në vazon e katërt. Një rënie për kuqezinjtë, që para kualifikueseve për në “Rusi 2018” ishin në vazon e tretë. Gjithsesi, po të rikthehemi pas në…