Browsing Tag

Erzeni

Kabiru vendimtar, Erzeni triumfon ndaj Besëlidhjes

Erzeni ka mundur me rezultatin 2-1 skuadrën e Besëlidhjes dhe është pozicionuar në vendin e tretë në klasifikim pas pesë javësh kampionat. Takimi i tretë me lezhjanët ky, pasi më parë ishin përballur edhe në Kupë. Por në këtë kompeticion…

Erzeni spektakolar, Turbina dërrmohet në Shijak

Mariglen Miraka Është luajtur miqësorja midis Erzenit dhe Turbinës dhe ka qenë një festival golash, me vendasit që kanë fituar thellësisht ndaj cërrikasve, duke shënuar plote shtatë herë, ndërsa të verdhët vetëm dy herë. Shijakasit…

Bindin Egnatia dhe Besa, Vllaznia ngec ndaj Shënkollit

Ekipet e Kategorisë së Parë kanë zhvilluar sot disa miqësore përgatitore para fillimit të kampionatit të ri.  Vllaznia e Hasan Likës luajti sot ndaj Shënkollit. Takimi përfundoi me rezultatin 1-1 dhe goli për shkodranët erdhi nga…

Teuta huazon Lajthinë, Bella ikën nga Bylisi dhe gjen ekip

Teuta ka bërë disa afrime këtë verë, sidomos në qendër të mesfushës. Nisur nga kjo, drejtuesit e klubi kanë menduar të huazojnë mesfushorin Xhonathan Lajthia, i cili pjesën e dytë të sezonit pati hapësira vjet me durrsakët. Stavri Nica e…

Kamza ndalet nga Dinamo, Apolonia në rrugë të mbarë

Sot janë zhvilluar tri ndeshje miqësore. Kamza është ndeshur në fushën e vet me ekipin e Dinamos dhe sfida është mbyllur me rezultatin, 1-1. Rezi ishte autori i golit për ekipin e Devollit, ndërsa Lala kishte kaluar në avantazh në pjeën e…

Erzeni vijon merkaton, “peshkon” në Rrogozhinë dhe Krujë

Edhe në Kategorinë e Parë pritet që të ketë një konkurrencë të madhe. Skuadrat vijojnë merkaton dhe kanë më shuam kohë se ekipet e Superiores për t’u përgatitur, pasi kampionati i tyre fillon më vonë. Erzeni po bën mirë deri më tani dhe…

Një rinovim dhe dy afrime, Erzeni merkato të vrullshme

Erzeni po lëviz shpejt në merkato. Ditën e sotme shijakasit kanë arritur të bindin mbrojtësin e majtë Ermal Vathi të nënshkruajë një kontratë të re. Palët kishin biseduar edhe më parë dhe nuk ishte arritur marrëveshja. Gjithsesi drejtuesit…

Rikthehet Stavri Nica, Vathi nuk rinovon kontratën

Stavri Nica herën e fundit ishte në krye të Teutës, por vetëm tre javë i drejtoi durrsakët në Superiore sezonin e shkuar. Më parë kishte qenë në krye të Bylisit, kurse kampionatin e kishte nisur me Laçin në elitë. Prej muajsh durrsaku ishte…

Befasi, Nevil Dede lë drejtimin e Erzenit

Nevil Dede ka lënë sot drejtimin e Erzenit dhe vendimi i tij është zyrtar. Trajneri dhe ish-futbollisti i famshëm, i cili e mori drejtimin e skuadrës shijakase vetëm dy javë më parë, ka vendosur të largohet. Për “Sport Ekspres” Dede…

ZYRTARE/ Nevil Dede, trajneri i ri i Erzenit

Erezni tashmë është zyrtarisht me trajner të ri dhe drejtimin e shijakasve do ta marrë Nevil Dede. Sport Ekspres mëson se ish-lojtari i njohur i shumë skuadrave të Superiores, por edhe Kombëtares sonë, do të drejtojë skuadrën e Erzenit për…

Erzeni akuzon Cjapin dhe Vllazninë B: Janë anti-futboll!

Shefi i klubit Keçi: Gjyqtari dhe anësori shpifin, do t’i padisim. Lojtarët shkodranë provokonin me gjeste të turpshme dhe duhen ndëshkuar Glen Domi Erzeni - Vllaznia B duket se ende nuk ka përfunduar. Pas akuzave të shkodranëve dhe…

Dinamo merr pikët e para sezonale, Çota mposht Erzenin

Dinamo ka arritur që të marrë fitoren e parë në kampionat përballë Erzenit, 1-0. Goli i Mirel Çotës, i realizuar në fraksionin e dytë të ndeshjes rezultoi deçiziv për të besuarit e Igli Allmuçës. Ndeshja hapëse e javës së dytë e…

Dajsinani kërkon të luajë, kalon nga Skënderbeu tek Erzeni

Erzeni luan në transfertë ndaj Dinamos në “Pezë-Helmes”, në ish- shtëpinë ku para dy sezonesh shijakasit surprizuan me ndeshjet e bukura që zhvillonin. Skuadra e drejtuar nga Dorian Bubeqi rikthehet aty me objektivin për të fituar ndaj…

Erzeni poker me Korabin, Rizvani në spital

Shijakasit tregojnë “dhëmbët” në start përballë dibranëve me probleme... Erzeni     4 Korabi     1 Shënues: A. Kllari 26’, Pasha 35’, Goxha 56’, E. Troplini 82’ / Jaupi 63’) Erzeni: Rizvani (Gjuzi 62’), Kalluci, Teqja, Goxha,…

Firma e momentit të fundit, Mitraj i Erzenit

Erzeni është nisur drejt Pogradecit, aty ku shijakasit do të zhvillojnë fazën përgatitore para nisjes së kampionatit të së Parës. Trajneri Dorjan Bubeqi ka një grup të plotë futbollistësh, teksa janë bërë afrime të rëndësishme. Që në fillim…

Vathi i lumtur, rinovon me Erzenin

Pavarësisht se kishte oferta të shumta, Ermal Vathi ngelet pjesë e Erzenit të paktën edhe për një vit. Mbrojtësi i krahut të majtë ka rinovuar me shijakasit sërish dhe do të jetë nën urdhrat e trajnerit Dorian Bubeqi edhe për sezonin e…

Erzeni afron Deliallisin, Rizvani konfirmohet

Nesër skuadra zbret në fushë. Faza përgatitore do të zhvillohet në Pogradec kur shijakasit të jenë të plotë Glen Domi Erzeni i drejtuar nga Dorjan Bubeqi, nesër do të fillojë përgatitjet për sezonin e ri futbollistik, ku sigurisht që…

Erzeni ndahet me Bubeqin, Kalleshi merr drejtimin

Nuk dihen arsyet e mosrinovimit të shijakasve me trajnerin kavajas... Glen Domi Erzeni dhe Bubeqi nuk arrijnë një marrëveshje mes tyre për sezonin e ri, ndonëse pak ditë më parë ishte konfirmuar qëndrimi i trajnerit kavajas në stolin…

Erzeni mbetet pa portier, Hoxha drejt Gjermanisë

Një tjetër lojtar titullar i skuadrës së Erzenit do i bashkëngjitet kampionatit gjerman pas Emiljano Lundraxhiut. Bëhet fjalë për portierin Sulejman Hoxha, i cili ka një karrierë të gjatë në futbollin shqiptar, madje edhe në…

Kamza rigjen fitoren, pa trajner

Një ditë pas pushimit nga puna të trajnerit Bledar Devolli, Kamza ka zbritur në fushë për javën e tretë play-off, ku ka pritur Erzenin. Në ndeshjen e dytë rresht në fushën e vet, Kamza më në fund ka marrë 3 pikë qetësie, duke triumfuar 1-0,…

Futbollisti i Erzenit: Na kërcënoi kryebashkiaku!

Skandalet në Kategorinë e Parë nuk kanë të sosur dhe duke qenë se garës po i vjen fundi, shumë ekipe, duan të realizojnë objektivin, për t’u ngjitur, apo për të mos rënë nga gara. Të premten, në Shijak u luajt ndeshja Erzeni-Besëlidhja, mes…

Një gol i dyshimtë, Besëlidhja mposht Erzenin mes sherrit

U aludua për tolerim e trukim, akuzoi Kamza, dha dorëheqjen shefi i klubit shijakase Altin Keçi, por... nëse ka pasur tolerim, futbollistët meritojnë premio për aktrimin e mirë. Kjo për faktin se Erzeni-Besëlidhja vërtet përfundoi 1-0…

Kaos tek Erzeni, dorëhiqet shefi i klubit

Diçka nuk shkon, për të mos thënë gjëra të tjera: Erzeni luan sot kundër Besëlidhjes dhe vetëm pak orë para ndeshjes jep dorëhejen shefi i klubit Altin Keçi. Një sinjal domethënës, duke pasur parasysh që ka ditë që përflitet se Erzeni…