Browsing Tag

Ervis Kaja

Magani e do me ngulm, Kaja drejt rikthimit

Mbrojtësi Ervis Kaja është pranë rikthimit te skuadra e tij mëmë, Besa. Mbrojtësi shtatlartë shikohet si një përforcim serioz në radhët e repartit të prapavijës te skuadra kavajase. Ngjitja në Kategorinë Superiore është deklaruar si…

Dinamo e fiksuar pas “ish”-ëve, rikthehet mbrojtësi

Dinamo hapi merkaton e dimrit duke rikthyer një “ish” si sulmuesi Erald Kolgega. Afrimi i dytë i  kryeqytetasve është një tjetër “ish”. Bëhet fjalë për mbrojtësin Ervis Kaja, i cili rikthehet te “nëndetësja” blu pas gjashtë vitesh.…

Ervis Kaja mbetet në Kosovë, arrin akordin

Ervis Kaja provoi vjet në janar eksperiencën e parë në Kosovë, teksa iu bashkua “kolonisë” që u transferua te Liria e Prizrenit nga kampionati shqiptar. Lojtari më një eksperiencë të madhe në futbollin tonë, ka sërish oferta nga Kosova dhe…