Browsing Tag

Ernest Gjoka

Titulli “ha koka” trajnerësh, 4 vitet e fundit e faktojnë

Skënder Gega ikën kryelartë nga Partizani, pasi ktheu në kampin e kuq titullin kampin pas 26 vitesh. Tekniku nuk do të jetë në krye të “demave” për të mbrojtur titullin dhe nëse kthejmë kokën pas, në katër sezonet e fundit asnjë trajner…

Gjoka: Jam këmbëmbarë, patëm shumë probleme

Ernest Gjoka, trajneri i Kukësit, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport tha: “Ishte objektiv vendi i dytë dhe e arritëm. Kjo fitore na ndihmon, na mban në ritëm dhe me moralin lart. Nuk ishte ndeshja e duhur, por tani kemi dy ditë kohë…

Gjoka: E paimagjinueshme, ndeshja më e shëmtuar!

Ernest Gjoka, trajneri i Kukësit, dukshëm i zhgënjyer u shfaq pas humbjes me Skënderbeun. Në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport: “Sigurisht është ndeshja më e shëmtuar, nuk e imagjinoja. Ndodhi! Mund të humbni edhe vendin e tretë?…

Rexhinaldo dhe plani i merkatos, Gjoka i thotë gjërat troç

Kukësi është gati për ndeshjen me Skënderbeun, por mbi ta rëndojnë akuza për humbjes me Luftëtarin një javë më parë. Trajneri Gjoka, në konferencën e sotme për shtyp i ka anashkaluar ato. “Nuk kam koment dhe nuk më pëlqen të futem në këtë…

Gjoka: Ramën nuk e lëshojmë! Rexhinaldo? Pyesni klubin!

Kukësi luan nesër ndeshjen e kthimit në Kupë me Skënderbeun dhe këtë herë skuadra verilindorë do të jetë më e plotë. Trajneri Ernest Gjoka doli sot para mediave dhe fillimisht deklaroi: “Do shkojmë të luajmë ndeshjen tonë në Korçë, pa…

Gjoka: Sot nuk kishim fat, vetëm diçka na streson!

Ernest Gjoka, trajneri i Kukësit, e përsëriti se vendi i dytë ishte synimi i skuadrës së tij. Në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport tha: “Pretendoj të blindoj vendin e dytë. Nëse do vazhdonim me fitore dhe ata të bënin hapa fals, do…

Gjoka: Jemi të penalizuar, ndeshje me rëndësi të dyfishtë!

Kukësi do të përballet ditën e nesërme me Skënderbeun për të diskutuar gjysmëfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë. Në kuadër të takimit, për mediat ka folur trajneri Ernest Gjoka, i cili e cilëson ndeshjen me rëndësi të dyfishtë.…

Gjici mbledh Kukësin e Gjokës, porosi e… batuta

Kukësi është gati për ndeshjen e sotme kundër Laçit. Verilindorët janë grumbulluar para sfidës me kurbinasit dhe objektivi është fitorja. Para kësaj përballje, presidenti Safet Gjici ka vendosur të takojë futbollistët e tij. Vetë klubi…

Gjoka: Shkodrën e ka kapur e keqja, Partizani me dy fytyra

Jemi vend të fortësh, këtë e dinë të gjithë. Kudo “peshku i madh e ha të voglin”, edhe pse shumëkush nga bota e politikës përpiqet të bëjë demagogji duke na thënë se Shqipëria është një vend i sigurt dhe ku jetohet mirë. Përralla, që as…

Zyrtare: Gjoka jep dorëheqjen, Kamza pa trajner sërish

Kamza, pas humbjes së pësuar me Kastriotin, ka mbetur edhe pa trajner. Ernest Gjoka e shprehu pas ndeshjes që do të rishikonte pozicionin e tij dhe tashmë është gjithçka zyrtare.  “Sot ishte një ndeshje për t'u fituar. Nuk u fitua dhe të…

Gjoka: Për mua nuk ishte penallti, ky episod na ndëshkoi!

Kamza pësoi një disfatë të rëndë pasditen e sotme, teksa humbja me Tiranën në shifrat 4-1 djeg shumë, gjithsesi loja e ekipit nga periferia e kryeqytetit, u ndikua dhe nga dalja e Beqirit me karton të kuq. Pas ndeshjes, trajneri i Kamzës,…

Gjoka: Pa Frashërin e vështirë, ja si shpëton Kamza

Trajneri i Kamzës Ernest Gjoka ka përpara vetes një mision të vështirë, teksa duhet të shmangë rënien e skuadrës nga Kategoria Superiore. Në një intervistë për “Supersport”, tekniku kryeqytetas flet mbi punën në fazën përgatitore dhe për…

Gjoka: Ja çfarë na duhet në merkato, askush nuk ka garanci

Kamza siguroi një trepikësh shumë të rëndësishëm përballë Skënderbeut. Goli i Masato Fukuit i dha fitoren vendasve, të cilët ngjiten në kuotën e 15 pikëve, duke spostuar Tiranën në zonën e ftohtë për momentin. Ernest Gjoka ka folur pas…

Prishet festa, Gjoka: Tani duhet të mendoj për rikuperimet

Ernest Gjoka,trajneri i Kamzës, u shfaq i kënaqur pas ndeshjes së fituar me Luftëtarin. Në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli”, në Supersport, ai analizoi triumfin e arritur dhe rëndësinë që kishte. Por, pavarësisht fitores, ka

Gjoka: Pika na duhej me patjetër, ishim të çoroditur  

Ernest Gjoka foli pas ndeshjes me Laçin në emisionin “Gol pas Goli”, në “Supersport”, teksa tregoi se skuadra e kishte të domosdoshme për të mos dalë pa pikë në këtë takim. TAKIMI - “E kishim ndërtuar ndeshjen që të mos dilnim pa pikë.…