Browsing Tag

Ermir Lenjani

Lista e Kombëtares, një i afruar dhe dy largime

Trajneri Kristian Panuçi nuk do të ketë në dispozicion të tij për ndeshjet me Skocinë dhe Uellsin dy lojtarë të tjerë. Ermir Lenjani, ditën e djeshme nuk u stërvit me ekipin dhe tanimë ka lënë grumbullimin e kombëtares. Lojtari tjetër që…

Ismajli nën urdhrat e Panuçit, shqetësojnë Grezda e Lenjani

Shqipëria ka nisur grumbullimin para ndeshjeve me Skocinë dhe Uellsin, ndërkohë që në seancën e parë nuk ka nisur punë me grupin Ermir Lenjani. Lojtari i linjës së majtë është parë anës fushës stërvitore dhe po ndjek përgatitjet e pjesës…

Lenjani, në “Olimpin” e futbollit zviceran

Ermir Lenjani po kalon një moment të mirë në Zvicër, teksa edhe ka shënuar në ndeshjen e fundit që Sioni e humbi me përmbysje ndaj kryesuesve të Jang Bojs. Gjithashtu ishte protagonist edhe i golit të dytë, që u konsiderua autogol. Edhe…