Browsing Tag

Enis Çokaj

Lokomotiva bëhet kuqezi, gjashtë shqiptarë në “bord”

Lokomotiva e Zagrebit është zhvendosur në Holandë, aty ku do të zhvillojë fazën përgatitore në prag të sezonit të ri. Klubi kroat ka në përbërje disa shqiptarë dhe të tjerë pritet të bashkohen me ekipin e të rinjve këtë verë.…

Debutoi në Superiore, Çokaj “gojëmjaltë” për Laçin

Enis Çokaj ishte një nga prurjet e Laçit në merkaton e janarit. Mesfushori ishte pjesë e Lokomotivës së Zagrebit, që e huazoi te kurbinasit. Futbollisti 20-vjeçar, i formuar te Shkëndija e Tiranës, luajti rregullisht me kurbinasit. Çokaj…

VIDEO | Zyrtare, Laçi huazon një mesfushor nga Lokomotiva

Laçi vijon me të njëjtën politikë dhe u beson të rinjve. Këtë herë pjesë e bardhezinjve është bëër mesfushori Enis Çokaj, i cili ishte nën kontratë me Lokomotivën e Zagrebit. Futbollisti 19-vjeçar është marrë në huazim për një vit. I riu…