Browsing Tag

Elseid Hysaj

Çelsi nis sulmin për Hysajn, ngërçin e zgjidh… Igli Tare!

Lajmet të reja vijnë nga Anglia për Elseid Hysajn. Situata e shkodranit lidhet shumë me atë të Davide Zapakostës. Italiani i Çelsit nuk ka nisur asnjë ndeshje si titullar me Sarrin këtë sezon dhe është pranë kalimit te Lacio. Marrëveshja…

Ofertë italiane për Hysajn, Gjimshiti drejt gjigantit turk

Elseid Hysaj pritet të ketë një takim me trajnerin Karlo Ançeloti dhe nga aty do të mësohet më shumë mbi të ardhmen e mbrojtësit shkodran. Në periudhë merkatoje dhe me aq shumë fjalë që qarkullojnë për lojtarin e Napolit, tashmë ka një…

Hysaj drejt largimit? Napoli gjen zevëndësuesin

Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë te Napoli dhe e ardhmja e shkodranit mund të jetë larg ekipit. Mario Xhufredi, agjenti i 24-vjeçarit, “kërcënoi” klubin me largim të lojtarit, si pasojë e minutave të pakta që ka patur në…

Sinjalet e agjentit, Hysaj gjithnjë e më larg Napolit

Për shumicën e njerëzve është një periudhë festash, ndërsa drejtuesit e klubeve nuk njohin pushim pasi fillon merkato e janarit. Napoli po bën një kampionat shumë të mirë, pavarësisht se Juventusi kryeson me 8 pikë më shumë. Karlo Ançeloti…

Agjenti: Çelsi? Transferimin e Hysajt e pengon… Zhorzhinjo!

Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë tek Napoli. Nën drejtimin e Ançelotit, shqiptari po aktivizohet shumë pak, krahasuar me kohën kur ishte Sarri në pankinën e italianëve. Thashethemet për një largim të mundshëm të mbrojtësit nga…

Derbi për Hysajn, në Angli ka një “skenar”

Elseid Hysaj, mbrojtësi i djathtë i Napolit, me shumë mundësi do të largohet në verë nga italianët. Zërat e merkatos kanë qenë të shumta dhe më së shumti emri i shkodranit është lidhur me Çelsin e drejtuar nga Mauricio Sarri. Tekniku…

“Hysaj i pavlefshëm? E do Çelsi, nuk qenka edhe aq keq”

Elseid Hysaj është përfolur shumë për një kalim te Çelsi, që në momentin që ish-trajneri i tij Mauricio Sarri zbarkoi në Londër. Këtë sezon lojtari ynë i kombëtares nuk ka qenë brenda pritshmërive në Napoli, sipas asaj që flitet në shtypin…

E ardhmja dhe problemi i Hysajt, Xhufredi flet me “kode”

Elseid Hysaj dhe Napoli nuk dihet se sa kohë do të bashkëpunojnë. Kontrata shkodranit i përfundon në qershor të vitit 2021, ndërkohë që është folur shumë për zgjatjen e marrëveshjes deri në vitin 2023. Jo vetëm kaq, por është theksuar se së…

Milik dhe Hysaj në shënjestër, në Itali nuk i falin

Arkadiuz Milik dhe Elseid Hysaj, edhe pse Napoli fitoi kundër Xhenoas me përmbysje në transfertë, janë etiketuar si lojtarët më të dobët të ndeshjes. Mediat në Itali i kanë vlerësuar me notën pesë. Mbrojtësit të kombëtares sonë i rëndon…

Konfirmohet momenti “jo” i Hysajt, Veseli në stol

Largimi i Mauricio Sarrit këtë verë nga Napoli duket se i ka lëkundur pozitat e Elseid Hysajt te skuadra italiane. Mediat përtej Adriatikut raportojnë se po mendohet të gjendet një zëvendësues, ndërkohë që nga ana tjetër klubi nuk ka asnjë…

“Ngrin” rinovimi i Hysajt, Napoli studion dy pista

Elseid Hysaj këtë sezon ka marrë shpesh kritika, ndërkohë që është parë të luajë në të majtë të mbrojtjes. në këtë pozicion nuk është se pritet ndonjë mrekulli nga futbollisti i kombëtares. Kontrata e re është gjithashtu një tjetër çështje…

Hysaj rikthehet titullar, Strakosha është i paprekshëm

Serie A luan javën e dhjetë dhe sikurse dihet janë disa shqiptarët që luajnë në elitën e futbollin italian. Por jo të gjithë do të jenë në fushë për skuadrat e tyre. Nesër prej orës 15:00 Atalanta përballet me Parmën dhe Gasperini sërish…

Ançeloti ndryshon skemën e Napolit, Hysaj përfundon në stol

Napoli-Liverpul është një nga ndeshjet më të bukura të mbrëmjes së sotme në Champions. Djemtë e Ançelotit do të kenë një sfidë të vështirë përballë finalistëve të vjetshëm të këtij kompeticioni, ndërkohë që kanë dalë dhe formacionet zyrtare…

Rinovimi i Hysajt, zbulohen kërkesat e agjentit të shkodranit

Elseid Hysaj është pranë rinovimit të kontratës me klubin e Napolit. Drejtuesit e Napolit refuzuan ofertën e Çelsit, që i siguronte mbrojtësit të djathtë një rrogë prej 4 milionë eurosh në sezon plus bonuse, ndërsa siç citon “Rai Sport”,…

Hysaj nxjerr zbuluar Panuçin: Dinim vetëm një skemë!

Deklaratë e çiltër dhe pa ndonjë polemikë në pamje të parë ajo e kapitenit Elseid Hysaj, por në realitet ka shumë probleme brenda ajo e Elseid Hysajt pas ndeshjes, në ekranin e Supersportit. I pyetur në lidhje me ndryshimet e shumta në…

Sarri kërkoi Hysajn te Çelsi, e pohon menaxheri i shkodranit

U përfolën zëra të shumtë këto ditë se ish-trajneri i Napolit, Mauricio Sarri, mund të marrë Elseid Hysajn me vete te ekipi i tij i ri Çelsi. Vetë agjenti i lojtarit shqiptar i konfirmon këto zëra. Ai pohon se trajneri italian kërkon të…

Napoli “peng” i Hysajt, Interi ka një plan për Manajn

Lajme të shumta qarkullojnë për Elsid Hysajn, shkodranin e Napolit. Mbrojtësi i krahut të djathtë, sikurse raportohet në mediat italiane, tashmë e ka edhe një çmim: 60 milionë euro. Klubet jashtë Italisë kanë mundësin ta blejnë atë për 50…