Browsing Tag

Elbasan Arena

De Biazi parashikon ndeshjen: Kemi ekip më të mirë

Një tifoz special i përfaqësueses sonë në takimin ndaj Izraelit, do të jetë dhe ish-trajneri Xhani De Biazi. Tekniku italian nuk ka ngurruar të japë parashikimin e tij për ndeshjen para gazetarëve në ambientet e stadiumit “Elbasan Arena”.…

Shqipëri – Izrael, FSHF nxjerr në shitje biletat…

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar daljen në treg të biletave për ndeshjen Shqipëri – Izrael, në kuadër të kompeticionit “Nations League”, një turne risi i përgatitur nga “UEFA” për të eliminuar miqësoret me vlerë boshe dhe për të…

Direkt | Ka ndryshim rezultati në Elbasan…

Kukësi 1 - 1 Laçi Shënues -  Melo 42' / Lushkja 78' 87'- Shameti afër golit, por goditja e tij me kokë shkon mbi traun e portës. 78- Gooool, Lushkja barazon shifrat. Kavajasi devijon saktë topin e harkuar në zonë nga Sefgjini.…

Kukësi ndryshon mendje, zgjedh “shtëpinë” e re

Federata ia ka bërë të qartë Kukësit: në “Zeqir Ymeri” luhet vetëm kur në të të zhvillohet një rikonstruktim i plotë. Në kushtet që është tani, kurrsesi nuk mund të luhet një ndeshje e Superiores. Kështu drejtuesit e Kukësit kanë gjetur një…