Browsing Tag

Egnatia

Egnatia në ajër? Hazbiu: E kemi bazën e ekipit dhe financat

Egnatia po kalon një moment qetësie. Zyrtarisht nga kjo skuadër janë larguar vetëm dy mesfushorë, 20-vjeçarët Helgo Gumeni e Daniel Karepi. Për SportEkspres.com, shefi i klubit rrogozhinas ,Petrit Hazbiu, deklaron se situata politike nuk ka…

Golashënuesi i së Parës, Branica: Jam gati për Superioren!

Klejdis Branica u shpall golashënuesi më i mirë në Kategorinë e Parë dhe kështu bën për vete trofeun “Këpuca e Artë”. Me 14 gola të shënuar ai tregoi se është rikthyer në formën e tij më të mirë dhe ka lënë pas Fatjon Sefën e Lushnjes me 13…

Largimi i Sinellës, pasuesi Duro: Ju tregoj planin e Egnatias

Në mesditë u bë zyrtar largimi i Bledar Sinellës nga pankina e Egnatias, ku sipas tij, situata e rënduar financiare në mospagesat e lojtarëve, nuk i la mundësi tjetër. Ilir Duron, një tjetër kavajas, e zëvendëson. Madje rimerr pozicionin që…

Sinella nuk duron më, Egnatia mbetet pa trajner

Situata e rënduar financiare që po kalon klubi i Egnatias së Rrogozhinës, sot ka dhënë sinjalin “SOS” nga pankina. Trajneri Bledar Sinella është larguar, duke konfirmuar kështu problematikën që po kalon skuadra. Lojtarët kanë bojkotuar…

Rikthehet Kupa e Shqipërisë, malore për Kukësin e Laçin

Mesjava rezervon ndeshjet e dyta të turit të tretë të Kupës së Shqipërisë. Favorite mbeten skuadrat e Superiores, pasi pjesa më e madhe e tyre kanë mundur që të hedhin një hap drejt kualifikimit që në ndeshjen e parë. Duhet të djersinë…

Egnatia befasohet në shtëpi, e ndëshkon Oriku

Egnatia nuk ia ka dalë të ruajë ecurinë e mirë dhe është befasuar në shtëpi nga Oriku. Miqve u mjaftoi një gol i Arbër Dhramit në minutën e 67-të për të siguruar tre pikë shumë të rëndësishme. Klaudio Rexhepi u ndëshkua me dy kartonë të…

Besa “blindon” mbrojtjen, Egnatia merr një sulmues

Besa do Superioren dhe për këtë drejtuesit klubit kanë bërë disa lëvizje në merkato, madje duke marrë lojtarë me eksperiencë edhe në Superiore. Dy të parët që afruan në Kavajë ishin Efijong Ejoh dhe Sokol Mziu, ky i fundit specialist në…

U larguan nga Apolonia, Egnatia i merr menjëherë

Egnatia e Rrogozhinës hyn në grupin e skuadrave të Kategorisë së Parë në Grupin B, të cilat synojnë ngjitjen në Kategorinë Superiore. E renditur në vendin e 3-të me vetëm 5 pikë diferencë nga vendi i parë që mbahet nga Bylisi, dhe 1 pikë…

Spikati me Egnatian, dy oferta për Karakaçin

Egnatia e nisi vitin me një ndryshim në pankinë, teksa vendin e Ilir Duros e zuri Bledar Sinella. Te Rrogozhinasit do të ketë lëvizje, si në hyrje ashtu edhe në dalje. Drejtuesit po punojnë për ta përforcuar skuadrën, por ka edhe lojtarë që…

Bojkoti tek Egnatia, lojtarët ndryshojnë mendje

Kur probleme ka në Kategorinë Superior, mund të thuhet se janë të paevitueshme në Kategoritë inferiore. Siç “SportEkspres.com” raportoi ditën e djeshme, lojtarët e Egnatias kanë bojkotuar stërvitjen, për shkak nuk janë paguar për muajin…

Ndryshime në pankinën e Egnatias, ikën Gjoni

Bashkëpunimi midis ekipit të Egnatias dhe trajnerit Vladimir Gjoni ka përfunduar ditë e sotme. Me anë të një njoftimi në “Facebook”, klubi rrogozhinas ka njoftuar se trajneri i ri do të jetë kavajasi Ilir Duro, ndërsa pjesa e tjetër e…

Bindin Egnatia dhe Besa, Vllaznia ngec ndaj Shënkollit

Ekipet e Kategorisë së Parë kanë zhvilluar sot disa miqësore përgatitore para fillimit të kampionatit të ri.  Vllaznia e Hasan Likës luajti sot ndaj Shënkollit. Takimi përfundoi me rezultatin 1-1 dhe goli për shkodranët erdhi nga…

Vllaznia ngec në derbi, paqe mes Elbasanit dhe Lushnjës

Vllaznia sezonin e ardhshëm do të luaj në Kategorinë e Parë dhe përgatitjet i ka nisur vonë. Për këtë arsye edhe miqësoren e parë e zhvilloi ditën e sotme kundër Veleçikut fqinj. Edhe koplikasit do të luajnë në të njëjtën kategori me…

Egnatia tenton një shkodran për mesfushën

Egnatia ka bërë disa afrime këtë verë, por ende nuk e ka mbyllur merkaton. Drejtuesit e klubit rrogozhinas janë duke punuar për të bërë edhe një tjetër afrim dhe “SportEkspres.com” mëson se kanë nisur bisedimet me një mesfushor dhe nesër…

Egnatia prezanton mesfushorin lushnjar, nesër sfidë Teutës

Egnatia vijon punën me ritme të larta për sezonin e ri dhe sot pa prezantuar përforcimin e radhës, sepse ka firmosur me mesfushorin lushnjar Erlind Koreshi. 31-vjeçari ka eksperiencë të konsiderueshme edhe në Superiore, duke luajtur me…

Egnatia vijon me përforcimet, vijnë dy nga Brazili

Egnatia krejt papritur përforcohet edhe me dy futbollistë nga Brazili, duke vazhduar të punojë në heshtje dhe të investojë tek të rinjtë, që deri tani ka shkëlqyer, sepse afrimet e verës së shkuar janë përshtatur shumë mirë në Rrogozhinë.…

Egnatia, mbrojtja është reparti më efektiv

Katërshja e prapavijës Jurgen Vogli, Rudin Nako, Klaudio Rexhepi e Andi Bakiasi, së bashku me portierin Oltion Haremi, përbëjnë grupin me “pesë yje” tek Egnatia Fatmir Efica Pa nënvleftësuar aspak rolin e të gjithë futbollistëve të…