Browsing Tag

Edon Hasani

Festimi me Fanatics, Hasani me mesazh kuptimplotë

Tirana mori një fitore të rëndësishme ditën e djeshme, teksa triumfoi ndaj Kukësit me rezultatin 0-1. Një tripikësh force për bardheblutë, të cilët në katër ndeshjet e fundit në kampionat numërojnë 10 pikë, me tre fitore dhe një barazim.…

Mema buzëqesh nga Disiplina, Hasani dilema e madhe

Tirana luan një sfidë të vështirë nesër në Kamzë kundër Kukësit. Bardheblutë për këtë takim do të jenë më të plotë. Dorian Kërçiku dhe Marvin Turtulli i kanë kaluar problemet fizike që kanë pasur. Dy mbrojtësit janë rikuperuar plotësisht…

Mema me dhimbje koke, Hasani mëson shkallën e dëmtimit

Edon Hasani doli duke çaluar pas ndeshjes me Kamzën. Mesfushori, i cili është shënuesi më i mirë i bardhebluve me 7 rrjeta të tundura, mori një goditje nga mbrojtësi Beqiri dhe tashmë duhet të mungojë për rreth dy javë. SportEkspres.com…

Hasani: Ndeshje delikate, kisha presion kur godita penalltinë

Edon Hasani ishte autori i golit të parë të fitores përballë Kastriotit, por dhe një nga më të spikaturit në fushë. Shkodrani foli për “Supersport” në “Gol pas Goli”, ku tregoi si për momentin e goditjes së penalltisë, ashtu dhe për…

Ngo gëzon Ze Marinë, Edon Hasani e shqetëson

Tirana bëri detyrën kundër Ilirisë në ndeshjen e Kupës, por sërish ka probleme dhe tanimë shqetësimi i bardhebluve është mesfushori Edon Hasani. Mesfushori shkodrani luajti vetëm gjysmën e pjesës së parë dhe më pas doli jashtë. Një…

Probleme para Kukësit, Ze Maria sytë nga infermieria

Tiranës i duhet sa më shpejt Majkëll Ngo, por nuk mund të rrezikohet. Sulmuesi me zor po pret të luajë dhe është gati që tani, por janë mjekët ata që vendosin dhe sigurisht trajneri Ze Maria. E udhës është që anglezi të jetë gati dhe në…

Edon Hasani, nga Irani në … Arabi?

Mesfushori shkodran u rikthye verën e shkuar te Vllaznia, por nuk qëndroi shumë, pasi në janar pati një ofertë nga iranianët e Sepahan, klub me të cilin e arriti objektivin mbijetesë. Pas përfundimit të kampionatit shpalli “divorcin” dhe…