Browsing Tag

Edison Ndreca

Devolli i gëzohet rikthimeve, Kastrioti bëhet “top”

Kastrioti mori vetëm një pikë kundër Partizanit dhe diferenca me Tiranën dhe Luftëtarin është 5 dhe 7 pikë. Këto dy skuadra përballen mes tyre të dielën në kampionat dhe skuadra e Devollit do të marrë tre pikët në tavolinë me Kamzën, ndaj…

Ndreca e Roxher në kor: Kastriotin e presin finale të tjera!

Kastrioti mori pikë jetike kundër Kukësit. Roxher Zhunio dhe Edison Ndreca ishin protagonistët e përmbysjes me verilindorët. Braziliani realizoi golin e barazimit, ndërkohë që pas ndeshjes foli për RTSH dhe theksoi se duhet të vazhdojnë me…

Ndreca: Teutë, Kastrioti është tjetër tani!

Edison Ndreca po luan rregullisht te Kastrioti. Në verë la Besëlidhjen dhe iu bashkua Teutës, por me durrsakët nuk pati hapësira. Kalimi te krutanët, siç edhe thotë vetë lojtari i linjës së majtë, ka qenë zgjedhja e duhur për të.  “Deri…

VIDEO | Nuk është Roberto Karlos, çfarë goli i Ndrecës!

Kastrioti zhvilloi sot një miqësore me Shënkollin dhe fitoi me rezultatin 3-0. Një nga golat u realizua nga Edison Ndreca, mbrojtësi i majtë që në janar la Teutën dhe iu bashkua krutanëve. Në Superiore kishte provuar të luante edhe me…