Browsing Tag

Duro

ZYRTARE | Kamza largon trajnerin Klodian Duro

Pas humbjes me Teutën, Kamza ka vendosur që të largojë trajnerin Klodian Duro. Drejtuesit kanë njoftuar sot në mëngjes përmes një postimi në fazën zyrtare se ish-lojtari i Kombëtares nuk do të jetë më pjesë e skuadrës nga periferia e…

Duro: Kamza ekipi më i mirë, Teuta futi një “sulmues”

Klodian Duro, pas ndeshjes me Teutën, shprehu rezerva për gjykimin në deklaratën e tij në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. Ai theksoi se Kamza bëri një lojë shumë të mirë, sidomos në pjesën e parë. “Shënuam dhe dominuam ndaj një…

Duro: Pezullimet çështje e klubit, dominojmë ndaj Tiranes

Klodian Duro, trajneri i Kamzës, ka dalë sot para mediave dhe ka folur për ndeshjen e radhës me Tiranën. Një ndeshje ndryshe nga të tjerat për të, por shprehet i bindur se ekipi i tij do ta dominojë ndeshjen në lojë dhe rezultat. Ai flet…

Trajneri i Kamzës vjen me mesazh para ndeshjes me Skënderbeun

Kamza ka një ndeshje të vështirë këtë javë teksa do të ndeshet me Skënderbeun. Pas tre humbjes radhazi skuadra ne periferia e kryeqytetit mori një barazim në shtëpi me Flamurtarin, por niveli i lojës ishte mjaft i kënaqshëm. Në Korçë do…

Duro: Jam i motivuar, dua të lë shenjë edhe si trajner

Klodian Duro është prezantuar si trajner i ri i Kamzës. Ish-trajneri i Kukësit, i cili pason Bledar Devollin në stolin e kamzalinjve, është shprehur se ka një skuadër me kontingjent të mirë lojtarësh, me të cilën do të mundohet të bërë…

Duro jep dorëheqjen: Përgjegjësia ime, nuk ka kthim pas

Trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro, ka dhënë dorëheqjen. Këtë radhë nuk ka më diskutim me administratorin Sinan Idrizi, vetë Duro e konsideron vendimin përfundimtar, duke folur pas ndeshjes në Supersport. “Me keqardhje, marr një vendim…

Duro: Ndjesë tifozëve, do të ringrihemi

Flamurtari është në momentin më të keq të sezonit, në javët e fundit ka pasur një rënie të frikshme në çdo drejtim dhe arsye ka shumë, por trajneri Shpëtim Duro nuk dëshiron të gjejë justifikime, edhe pse arbitrimet mbeten një problem i…

Duro: Nuk është vendimtare, presioni për titull nuk ekziston

Trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro, e konsideron një duel mjaft interesant atë të nesërmin kundër Skënderbeut në Korçë, një nga ato ndeshje që rëndom quhen finale, që vlejnë sa një sezon. Megjithatë, Duro nuk e quan vendimtare: “Nuk është…

Duro, para kupës: I kënaqur nëse nuk pësojmë gol

Flamurtari e mundi Partizanin në shtesë të premten e shkuar dhe nesër pasdite sfida përsëritet në Vlorë, por për kupë. Trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro, pret një tjetër betejë, por nuk e anashkalon kompeticionin e dytë për nga rëndësia…

Duro: Mund të mbyllej barazim, por penalltia qëndron

Trajneri i Flamurtarit Shpëtim Duro ka mbetur natyrisht shumë i kënaqur nga fitorja kundër Partizanit në shtesë, me një penallti që ngjalli shumë debate. Për penalltinë Duro shprehet se mund të jepej më herët, pasi pati 3 episode identike…

Duro: Nuk largoj askënd, jemi gati për çdo sfidë

Trajneri i Flamurtarit: Rezultatet e miqësoreve nuk më shqetësojnë aspak. Ky është grupi, ndërsa largimet janë zgjedhje personale të lojtarëve Elton Nika Flamurtari ka mbërritur në Shqipëri pas një faze përgatitore dyjavore në…

Duro “vendos pikat mbi i”: Danilo Alvesh nuk preket!

Danilo Alvesh dhe Flamurtari, një binom i pandashëm prej janarit 2016, kur braziliani zbarkoi në Vlorë. Vlonjatët e duan dhe e respektojnë, pasi braziliani është një nga ata sulmues që vrapon dhe lufton si pak të tjerë. Nuk shënon shumë, e…

Duro e Ndreu, këta janë arkitektë suksesi

Gjithçka nga zero, skuadra të ndërtuara në më pak se dy muaj, tashmë Flamurtari e Kamza fluturojnë. Si është e mundur diçka e tillë? Varet nga trajneri dhe klubi që ka pas Në Korçë do të habiten paksa: po Ilir Daja, që kryeson bindshëm,…

Duro projekton ndryshime në formacion

Pas barazimit me Kukësin Flamurtarin pritet të ketë ndryshime në formacionin titullar në takimin me korçarët. I pari lidhet me mungesën e Pollozhanit në mesfushë, ndërkohë rikthehet Sidibe, por stafi teknik dhe trajneri Duro janë duke…

Kërcënimi i Duros: Ata që shkelin rregulloren dënohen

Elton Nika Nuk ka patur një takim Duro-Alvesh, ndërsa duket se në ditën e rikthimit në stërvitje, skuadra ka zhvilluar një përgatitje të qetë. Trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro, nuk ka qenë i pranishëm  në stërvitje, për arsye të tij…

Kriza e re në Vlorë, Danilo Alvesh kundër Duros!

Shpëtim Duro kritikoi dje sulmuesin brazilian Danilo Alvesh, pasi sipas trajnerit Alvesh bëri shumë gabime, në zotërim dhe pasim topi. Në fakt, ndoshta trajneri kishte të drejtë, por gaboi që evidentoi në televizion një lojtar dhe për të…

Duro: Duhej të shënonim, Danilo Alvesh gaboi shumë

Trajneri i Flamurtarit Shpëtim Duro nuk e ka fshehur zhgënjimin për mungesën e fitores në kthimin në stadiumit Flamurtari, ndërsa nuk e mohon se loja ishte e dobët, sidomos në pjesën e parë. “Çdo ndeshje ka vështirësitë e saj, e prisja…

Duro: Bardhin e doja te Flamurtari, Partizani po e “djeg”

Jurgen Bardhi te Flamurtari? Mund të kishte qenë realitet këtë verë, por Partizani e pengoi lëvizjen në huazim. Vetë trajneri i vlonjatëve në një intervistë për emisionin “Zona Gol” në “Supersport”, ka treguar se mesfushori i Partizanit…