Browsing Tag

Duka

Duka: Dua Euro 2020, nuk bëj eksperimente me trajnerin

Kush do ta drejtojë kombëtaren pas De Biazit? Dilemë që pret të marrë zgjidhje në javët e ardhshme, sepse presidenti Armand Duka nuk dëshiron të nxitohet. Ka ditë që presidenti i Federatës takohet ose bisedon në telefon me trajnerë e…

Duka “gradohet”, fiton pushtet në UEFA

Armand Duka duket se gëzon një mbështetje të madhe në UEFA, me presidentin Çeferin që po i beson gjithnjë e më shumë. Duke nisur nga dita e sotme, Presidenti i FSHF-së do të jetë me një pozicion të ri, detyrën e nën/kryetarit të…

Duka pranon: Inzagi na pëlqen, por lista është e gjatë

Presidenti i Federatës konfirmon se Filipo Inzagi është kontaktuar për të marrë drejtimin e Shqipërisë, por rruga është shumë e gjatë Anton Cicani FSHF u përshëndet dje me Xhani De Biazin , duke i organizuar një ceremoni nderuese për…

Duka e “zyrtarizon”: Dua trajner italian!

Shqipëria nuk bën dot përpara me trajner shqiptar, ky është opinioni i pandryshueshëm i Armand Dukës dhe në këtë pikë thuajse gjithë tifozët e kombëtares bien dakord me të, përtej kritikave që mund të kenë ndaj presidentit të FSHF-së.…

Duka lë një derë të hapur për Tramexanin

Mbreti vdiq, rroftë mbreti. Tashmë Federata Shqiptare e Futbollit duhet të kthejë faqe dhe të gjejë pasardhësin e De Biazit, mision tepër i ndërlikuar, sepse të gjithë do e krahasojnë trajnerin e ri me italianin. Presidenti Armand Duka,…

Duka: Largimin e do De Biazi, jo unë

Presidenti i Federatës, Armand Duka, ka dalë krah De Biazit në konferencë për shtyp, duke folur për largimin e italianit. "Arsyeja e konferencës lidhet me atë të djeshmen, ku De Biazi lajmëroi largimin në fund të kontratës. Nuk më ka…

Zyrtare/ E bujshme, De Biazi ikën që sot!

Dje konferencë për shtyp vetëm, sot Xhani De Biazi ka dalë në konferencë me Armand Dukën. Dje De Biazi lajmëroi se do ta lërë kombëtaren në tetor, sot lajmëroi se largohet menjëherë. Vendim i bujshëm, i marrë në 24 orët e fundit,…

Duka: De Biazi ka kontratë, nuk e pushoj

Situata alarmante në kombëtare ka detyruar presidentin e FSHF-së, Armand Duka, të qëndrojë pranë skuadrës dhe ai ka udhëtuar për në Stamboll, një ditë përpara nisjes drejt Izraelit, për të kuptuar më shumë mbi atë që po ndodh në këtë…

Duka: Asgjë kundër Partizanit, Starova po e dëmton

Presidenti i FSHF-së Armand Duka, në një ballafaqim me mediat, u është përgjigjur pyetjeve të shumta të gazetarëve. Në lidhje me akuzat e presidentit të Partizanit Gaz Demi, Duka ka shpjeguar: "Kam pasur marrëdhënie korrekte me Gaz…

Duka: Arbitrat e huaj, tepër herët për kërkesa të tilla

Akademia e Arbitrimit, e sapokrijuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, vazhdon rrugëtimin e saj me prezantimin në qytetet kryesore të vendit. Sot e pati radhën Shkodra, ku në Universitetin “Luigj Gurakuqi” ishte i pranishëm edhe…

Komiteti i UEFA-s, Duka humbet për 9 vota

U zhvillua sot në Helsinki të Finlandës Kongresi i Zakonshëm i UEFA-s, ku u mbajt edhe procesi i zgjedhjes së Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Kandidat ishte edhe presidenti i futbollit tonë, Armand Duka, i cili mori 25 vota nga votimi…

UEFA, 1 milion euro dhuratë Shqipërisë e Kosovës

Në Helsinki të Finlandës po zhvillohet Kongresi i Zakonshëm i UEFA-s, ku pritet me interes edhe procesi i zgjedhjes së Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, sepse kandidat është edhe presidenti i futbollit tonë, Armand Duka. Ndërkohë, para…

Duka në UEFA, vendoset nesër

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka ka kohë që ka nisur fushatën për t'u bërë anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s dhe nesër do të mësojë nëse ia ka dalë mbanë, në Asamblenë e Zakonshme që të zhvillohet në Helsinki…

Duka: Më shumë respekt për kombëtaren!

Të gjithë flasin, të gjithë japin opinione, lavdërojnë ose kritikojnë, por atmosfera e krijuar rreth kombëtares është bërë e padurueshme, aq sa tani nuk kërkon askush rrugëdaljen nga momenti i krizës, por shënjestrohet kushdo: federata,…

Duka uron Xhakën për ditëlindje, mesfushori i përgjigjet

Pikërisht në kulmin e furtunës që ka prodhuar braktisja e kombëtares dhe sulmi ndaj De Biazit, Taulant Xhaka feston ditëlindjen e tij të 26-të, që do të ishte edhe më e bukur nëse ditët e fundit nuk do të kishin qenë kaq stresuese dhe të…

Alarmi i Dukës: Po shkojmë drejt Beogradit!

Presidenti i FSHF-së ka folur sot për ndërprerjen e ndeshjes Itali-Shqipëri, duke lëshuar një alarm serioz, sepse grupimet e tifozëve në Shqipëri po bëhen gjithnjë e më të fuqishëm dhe është e lehtë që të kthehen edhe në një kërcënim, si…

Duka: Formacionin e bën trajneri, ekipi duhet të zgjohet

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, duke folur në emisionin “Top Story” në Top Channel, ka folur ndër të tjera edhe për çështjen Xhaka, duke i dhënë besim të plotë trajnerit De Biazi. “Nuk përkrah asnjë vendim individual, por se kush luan…

Duka i përgjigjet Partizanit: Thuhen shumë të pavërteta

Genc Tomori foli gjatë në asamblenë e FSHF-së, duke ngritur shumë shqetësime që ka klubi Partizani, ndaj presidenti Armando Duka u detyrua të reagojë dhe të flasë menjëherë pas fjalës së drejtorit të Partizanit. “Faleminderit Genci,…

Duka: Të harrojmë festën, nis lufta e re

Armand Duka, gjatë prezantimit të fanellave të reja të kombëtares shqiptare, ka dhënë një intervistë ku ndër të tjera ka lëshuar një thirrje për lojtarët e kombëtares: “Do të doja t’i jepja një mesazh Kombëtares: festa tashmë ka mbaruar, se…

Duka, një ministër në UEFA?

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s u informua dje mbi listën e kandidatëve të miratuar për zgjedhjet e Kongresit të zakonshëm të UEFA-s, që do të mbahet më datë 5 Prill 2017 në Helsinki, Finlandë. 13 kandidatë nga federatat anëtare të UEFA-s do të…

Duka e Vokrri, “dritë jeshile” Ligës së përbashkët

Një herë e një kohë konsiderohej një utopi, sepse realisht pakkush besonte se mund të ndodhte, për arsye të shumta, duke nisur nga ato financiare, pa harruar FIFA-n e UEFA-n, që nuk kishin njohur ende Kosovën. Tani duket se kushte për të…