Browsing Tag

Dosti

Teuta e pushoi nga puna, Albi Dosti gjen ekip të ri

Albi Dosti e nisi sezonin te Teuta dhe ishte ndër më pozitivët, në 8 ndeshje që luajti, por humbja në Lushnje bëri që të shpërthente furtuna dhe trajneri Gugash Magani “flijoi” pikërisht mesfushorin durrsak, duke e përjashtuar nga skuadra.…

Albi Dosti shijon ringjalljen: Kam humbur dy vite

Është vetëm 26 vjeç, por ka një CV mjaft të pasur, aq sa ka provuar Superioren, kampionatin bullgar dhe atë kroat, ndërsa ka luajtur edhe në kupat e Europës dhe ka veshur edhe fanellën e kombëtares. Albi Dosti ka qenë një ndër premtimet e…

Dosti “ngatërron” rrugën, përfundon në Ballsh!

Ndryshe nga sa kishin ishte lajmëruar gjatë fundjavës së kaluar, por edhe nga sa kanë pritur në të vërtetë gjatë ditës së hënë, në Berat ka nisur në një mënyrë zhgënjyese fillim-java. Zhgënjimi që kanë pësuar si drejtuesit ashtu edhe…