Browsing Tag

Dita

Dita humbet dhe Beogradin, rikthehet Marko Radas

Mesfushori ka dëmtuar kaviljen dhe veç Luftëtarit në kampionat, me shumë mundësi nuk luan as në Europa League. Por kthehen Radas, Gavazaj, Sahiti dhe Nespor Leonard Trebicka Skënderbeu arriti një fitore bindëse në Durrës. Përmbysi…

Vjen prezantimi, Bruno Dita bëhet “korçar”

Skënderbeu ka nisur punë me ritme frenetike, sepse pasi prezantoi Donjet Shkodrën, tashmë e ka radhën Bruno Dita. Mesfushori kishte ditë që ishte në kontakte me klubin korçar, por edhe klube të tjerë. Megjithatë, dje arriti marrëveshjen…

Dita firmos dhe prezantohet sot: Ja pse zgjodha Skënderbeun!

Leonard Trebicka Intervistën e parë dhe ekskluzive, ashtu si Donjet Shkodra, mesfushori Bruno Dita e ka dhënë për “Sport Ekspres”. Në seancën e pasdites kryeqytetasi do të jetë nën urdhrat e Dajës, pasi të ketë bërë prezantimin si…

Shkodra e Dita: Zgjodhëm Skënderbeun sepse Partizani u vonua

Dy dëshira të Partizanit kanë qenë Bruno Dita dhe sidomos Donjet Shkodra. Mesfushori i Flamurtarit është monitoruar me vëmendje nga ana e drejtuesve dhe stafit teknik të të kuqve. Futbollisti është tentuar që në janar dhe madje pjesëtarë të…

Dita është i Skënderbeut

Bruno Dita është një futbollist i Skënderbeut. 24-vjeçari nga Tirana, pjesë e Teutës prej 3 sezonesh, i ka dhënë fund aventurës në bregdet, ndërsa tashmë ka gjetur klub të ri. Kanë qenë 3 vite shumë pozitivë për Ditën, që edhe te Besa…

Edhe Bruno Dita përshëndetet me Teutën

Largohet një tjetër emër i njohur nga Teuta dhe pas kapitenit Rustem Hoxha, e ka radhën Bruno Dita që të përshëndetet me durrsakët. 24-vjeçari nga Tirana, pjesë e Teutës prej 3 sezonesh, i ka dhënë fund aventurës në bregdet, ndërsa…