Browsing Tag

Dermaku

“Faleminderit për gjithçka”, Dermaku ndahet me Kozencën

Kastriot Dermaku realizoi ëndrrën e tij të madhe duke u transferuar në Serie A. Mbrojtësit shqiptar iu desh të tregohej i duruar për vite me radhë për të shijuar suksesin e sotëm. Trasnferimi te Kozenca dy vite më parë ishte momenti kyç i…

Dermaku i shkëlqyer, asist vendimtar në Verona (VIDEO)

Kastriot Dermaku tashmë nuk ka më nevojë për reklamë dhe për vëzhgim, sepse e ka treguar vlerën e tij dhe fakti që është lojtar kyç për Kozencën edhe në Serinë B italiane është prova më e mirë për këtë. Mbrojtësi 27-vjeçar është ndër…

Dermaku dhe Ismajli, tani nuk ka më kthim pas

Kastriot Dermaku dhe Ardian Ismajli janë përfolur shumë në javët e fundit, pasi preferuan që të vishnin ngjyrat kuqezi dhe jo të vijonin kontributin e tyre me skuadrën e Kosovës. Dermaku u grumbullua nga Shaland, por nuk luajti asnjë…

Dermaku kthehet në Lega Pro, Empoli nuk ia dha shansin

Kastriot Dermaku është transferuar zyrtarisht nga Empoli te Kozenca, duke u kthyer në Lega pro, aty ku ka vite që shkëlqen. Mbrojtësi i fuqishëm me origjinë shqiptare (lindur në Itali) kërkohej nga shumë klube në Lega Pro, duke nisut nga…

Dermaku grumbullohet nga Empoli, nuk ka më huazim

Empoli e ka vendosur: Kastriot Dermaku meriton një shans, pas një sezoni fantastik në huazim te Lukeze. Kështu raporton PianetaEmpoli.it, që konfirmon se sezonin e ardhshëm do të shtohen lojtarët shqiptarë te klubi toskan.…

Tani De Biazi “peshkon” në Lega Pro

Xhani de Biazi vazhdon që të vëzhgojë futbollistët kuqezi në qarkullim dhe, tashmë që Paolo Tramexani nuk është më, individualisht, bën rolin e “scout”. Pas xhiros në Gjermani dhe Zvicër, tashmë është radha e Italisë. Fakti që disa lojtarë…

Dermakun e duan të gjithë, Askoli më pranë

Kastriot Dermaku nuk ia doli në Serinë A me Empolin, duke mos luajtur fare në pjesën e parë të sezonit të shkuar, por vlerën e tij vazhdon ta tregojë kudo ku luan. U huazua te Pavia në pjesën e dytë të sezonit të shkuar dhe aktualisht është…