Browsing Tag

Demi

E shkarkoi dhe i mbeti peng, Demi e do sërish në stol

Skënder Gega u largua nga Partizani tre ditë më parë dhe emrat si trajner i ri i “Demave”, nuk kanë munguar. Megjithatë, Telesport raporton se drejtori i të kuqve, Olsi Rama, po mendon të rikthejë Adolfo Sormanin. Trajneri italian e…

Demi: Meritonim fitoren, uroj t’i kemi gjunjët e fortë

Numri një i Partizanit, Gazmend Demi është shumë pranë objektivit madhor të tij, të fitojë titullin kampion në Shqipëri. Presidenti i “Demave” ishte i pranishëm sot në “Loro Boriçi”, ku pa skuadrën e tij të marrë një pikë të vyer përballë…

EKSKLUZIVE/ Moxhi vazhdon bashkëpunimin me Partizanin

Partizani vijon punën për edicionin e ri, me objektivat që mbeten të njëjta, për të rikthyer titullin në kryeqytet. Një mision jo dhe aq i lehtë, duke ditur se të gjitha skuadrat janë forcuar ndjeshëm dhe pritet që të jetë një kampionat…

Supersfida e javës, Takaj apo Demi?

Skënderbeu-Partizani nuk është vetëm dueli mes dy klubeve ndër më të rëndësishëm në vitet e fundit në futbollin shqiptar. Është ndoshta dhe dueli mes dy presidentëve, dy personazheve shumë interesantë, te cilët kanë investuar në futboll dhe…

Demi: Nuk kënaqem me barazime

Presidenti i Partizanit, Gaz Demi, si zakonisht flet shumë pak dhe nuk ka qejf të ndalet në deklarata të gjata për mediat. Edhe sot, pas barazimit kundër Kukësit, bosi i të kuqve ka lënë stadiumin pa u ndalur gjatë, ndërsa për Supersportin…

Demi: Dua titull e kupë, por trofeu im është stadiumi i ri

Mark Julianon e ka prezantuar sot presidenti i Partizanit Gaz Demi, i cili ka prekur çështje të ndryshme, duke mos u ndalur vetëm te trajneri i ri. "Partizani ka vite që i shkon pranë, por s’ka arritur të marrë akoma një trofe. Klubi ka…

Asnjë kontakt dhe ftohje e dukshme, Demi largon Starovën?

Presidenti i Partizanit dhe këshilltari i tij nuk janë takuar që pas largimit të tij. Numri një i klubit nuk dëshiron që Moxhi të ketë ndërhyrje “Starova do të dalë me mua në pension”, - shprehej presidenti Gaz Demi, për një prej…

Moxhi me trajner italian, Demi marrëveshje me Duron!

Situatë e çuditshme te klubi i kuq. Moxhi për “Sport Ekspres” deklaroi se do të vijë trajner i huaj, por ndërkohë mësohet se presidenti nuk ka ndërmend ta presë gjatë Vladimir Prenga Largimi i Sulejman Starovës, gjë që pritej prej…

Demi duhet të zgjedhë mes Starovës e Milinkoviçit

Kush do të jetë i radhës? Trajneri, sigurisht. Sulejman Starova mund të dalë në pension te Partizani, por e ardhmja e tij është tashmë e vulosur. Nuk do të jetë më trajner i “demave” dhe largimi i tij është vetëm çështje ditësh. Trajneri i…

Demi paralajmëron ndryshime në stol: Milinkoviç na intereson

Presidenti i Partizanit, Gaz Demi, ka folur për “RTSH Sport”, duke komentuar shortin në Europa League, që i ka vënë të kuqtë përballë Botevit të Plovdivit, por ka folur edhe për merkaton. “Siç e dini të gjithë Partizani po ringrihet…

Demi: Mos më pyesni më për aleancat, ne zbatojmë rregullat

Në një intervistë për RTSH Sport, presidenti i Partizanit, Gaz Demi, ka folur për çështjen e arbitrave dhe të aleancave në futbollin shqiptar, duke kritikuar sërish FSHF-në. “Deklarata e fundit e presidentit të Komitetit të Arbitrimit…

Demi bën për “ujë të ftohtë” drejtuesit

Një ëndërr e së shkuarës, një ëndërr që vazhdon! Ky është slogani i tifozerisë së Partizanit në kërkim të titullit kampion që mungon prej 24 vitesh, kalvari i gjatë i vuajtjeve nuk ka marrë fund as këtë sezon, pasi me shumë mundësi “demat”…

Partizani im!

Gergji Stefa Kur Partizani ka fituar kampionatin e fundit, Gaz Demi ka qenë 28 vjeç dhe futbolli nuk ishte një prioritet për të. Sportdashës, por pa ndonjë ambicie që tu përfshinte në një industri që mendonte se ndoshta nuk të bënte të…

Tjetër finale, tjetër takim Demi-Partizani

Para derbit kundër Tiranës presidenti Gazment Demi takoi lojtarët dhe stafin e Partizanit, duke u dhënë zemër dhe duke u kërkuar sforcim maksimal në atë takim. Ishte një takim fatlum, sepse të kuqtë morën 3 pikë të arta me përmbysje,…

Në Itali i dënuar përjetë, Moxhi përfundon te Partizani

Procesi i famshëm Calciopoli në Itali, që bëri bujë para një dekade dhe rrëzoi Juventusin në Serinë B, pati si viktimë të vet edhe shefin e atij Juventusi, Luçiano Moxhin. "Big Luçiano", si thirret Moxhi, ka një dekadë që lufton për të…

Demi akuzon arbitrat, Gjici i përgjigjet

Superliga po i afrohet fundit dhe janë tre skuadra që po garojnë për të fituar titullin. Kukësi, Partizani dhe Skënderbeu e kanë bërë shumë të bukur kompeticionin dhe nuk po lëshojnë terren, duke qenë si një ishull i shkëputur nga pjesa…

Demi: Fjalët e Gjicit janë barcoleta, ne jemi vetëm!

Nuk i pëlqen të dalë me deklarata të bujshme në media, pasi tregohet në shumicën e rasteve diplomat. Të njëjtën “teknikë” ka përdorur presidenti Gaz Demi edhe në prononcimin e dhënë së fundi për “Sport Ekspres”. Një bisedë, ku nuk mungon…

Presidentët sfidantë duan të mundin…Skënderbeun!

Gjergji Stefa Në duelin e presidentëve ka një element, që nuk duhet anashkaluar. Safet Gjici, presidenti i Kukësi, dhe Gaz Demi, presidenti i Partizanit, kanë një sfidë jo vetëm brenda llojit, por një të tillë sportive edhe me homologun…

Demi: Pa tifozë ndaj Skënderbeut, nuk paguaj!

Presidenti i Partizanit, Gazmend Demi, ka qenë dje i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive”, në TVSH. Numri një i klubit të kuq ka folur për ecurinë e kampionatit, përplasjet me FSHF-në, por edhe për rivalitetin e ekipit të tij, Kukësit dhe…

Luftë totale, Demi sulmon Dukën dhe Skënderbeun

Nuk ka qetësi kampionati, pasi dënimi i fundit i Partizanit, me 4 ndeshje pa tifozë për ngjarjet në Kukës, ka bërë që të sosë durimi i klubit të kuq, por edhe tifozëve të tij. Sot presidenti Gaz Demi ka dhënë një intervistë në…

Demi: Më pëlqeu rezultati, jo loja!

E kishte thënë që do të donte të shihte një skuadër të projektuar në sulm dhe jo në mbrojtje (të kuqtë u kthyen prapa pas golit të Malotës), por sidomos se do të donte Mazrekajn në fushë (Starova e mbajti vetëm një pjesë), pa harruar…

Demi: Asnjë problem, edhe po nuk e fituam derbin

Presidenti i Partizanit, Gazmend Demi, ka folur sot për emisionin “Zona gol” në Supersport, duke prekur tema të ndryshme, duke nisur nga derbi kundër Tiranës, një ndeshje delikate, që duhet fituar me çdo kusht. “Nëse nuk fitojmë derbin?…

Plasin gjobat te Partizani, 4000€ për kokë

Sulejman Starova e paralajmëroi, pas eliminimit nga kupa: "Lojtarët dhe stafi do të mbajnë përgjegjësi" U tha, u bë: duke nisur nga trajneri, të gjithë janë gjobitur me 4000€ secili. Një shifër e frikshme, por presidenti Demi a mbetur…