Browsing Tag

De Gea

VIDEO | “Djajtë” zbaviten në Dubai, ja si e presin De Gean

Mançester Junajtid po kryen fazën përgatitore në Dubai dhe futbollistët e “Djajve të kuq” po i shijojnë në maksimum ditët e ngrohta. Duket se të besuarit e Solskjaer janë në një moment shumë të mirë dhe klima në skuadër është ajo e duhura.…

Çudia | De Gea apo Kurtua u shpall më i miri?

Në mbrëmjen Gala të zhvilluar në Londër, organizatorët ishin kujdesur që gjithçka të shkonte “vaj” sa i përket spektaklit, por një tjetër element tërhoqi vëmendjen në ndarjen e çmimeve për lojtarët, trajnerët dhe tifozët e vitit.…

Habia e madhe: Felaini paguhet më shumë se… De Gea!

Maruan Felaini është rikthyer të ketë një vend titullari te Mançester Junajtid. Pas tre javëve të para, ku belgu erdhi në lojë nga stoli në kampionat duket se çdo gjë tani ka ndryshuar. Mesfushori 30-vjeçar mbështetet shumë nga Zhose…

E konfirmon Murinjo, Junajtid “blindon” De Gean

Gjatë viteve të fundit, David De Gea, ka qenë disa herë afër largimit nga “Djajtë e Kuq”. Gardiani ka pasur gjithmonë dëshirë të kthehet në atdhe, dhe farë mirë mund t’ia kishte dalë, po të mos ishte për një minutë vonesë në sistemin e…

De Gea drejt Realit, Mou më në fund pranon

Portieri David de Gea duket se shumë shpejt do të bëhet pjesë e Real Madridit. Gardiani numër 1 i kombëtares spanjolle, aktualisht te Man. Junajtid, është një ëndërr e vjetër e presidentit madrilen, Florentino Perez. Klubi i bardhë beson se…

De Gea do Realin, i kërkon ndihmë Ramosit

David De Gea i ka kërkuar ndihmë mbrojtësit të Real Madridit, Serxho Ramos, që të bëjë të mundur kalimin e tij në “Santiago Bernabeu”. Lajmi vjen nga gazeta portugeze “A Bola”. Sipas saj, portieri i Mançester Junajtidit ka folur me…

Reali tenton sërish, De Gea dëshiron Spanjën

David de Gea do ishte tani portieri i Realit të Madridit, por para dy vitesh transferimi i tij u anulua në natën e fundit të merkatos verore, pasi dokumentacioni ishte depozituar matanë orarit të lejuar. Tani spanjollja Marca, që ka…

Jo vetëm Donaruma, edhe De Gea për “post-Bufonin”

I pari është lindur në vitin 1978, i dyti në vitin 1990, ndërsa i treti në vitin 1999. Xhanluixhi Bufon, David De Gea dhe Xhixho Donaruma. Juventus, Mançester Junajtid dhe Milan. Të trija skuadrat dhe të tre mbrojtësit ekstrem janë të…