Browsing Tag

cristiano ronaldo

Ronaldo: Nuk më mungon Spanja, Serie A ka shumë kualitet!

Kristiano Ronaldo la Realin e Madridit verën e vitit të shkuar për të kaluar në Itali te Juventusi. Aventura e portugezit në Torino ka shkuar shumë mirë, teksa ka shënuar plot 19 gola në kampionat. Ndërkohë, së fundmi Ronaldo ka folur…

Bonuçi: Ronaldo një makineri, ja çfarë vlerësoj tek ai!

Leonardo Bonuçi u rikthye me gol në ndeshjen përballë Frozinones dhe tani është gati për duelin kundër Atletikos së Madridit. Sfida e parë do të zhvillohet të mërkurën në Spanjë dhe bardhezinjtë duan të hedhin një hap drejt kualifikimit.…

Investimi gjigant, “Pestana CR7” goli i radhës nga Ronaldo

Kristiano Ronaldo shquhet për jetën luksoze që bën dhe është një ndër futbollistët më të paguar. Ai mendon edhe për një tjetër investim, së fundmi përflitet se ai do të hapë një hotel në Marrakesh pas atyre në Lisbonë dhe Madeira.…

Ronaldo rikthehet në Madrid, milionat e shpëtojnë nga burgu

Kristiano Ronaldo është kthyer sot në Madrid, por jo te Reali. Sulmuesi i Juventusit është paraqitur në gjykatë i shoqëruar nga bashkëshortja Xheorxhina Rodrigez për akuzat e shtetit spanjoll për evazion fiskal. Portugezi u akuzua nga një…

Ronaldo gati për derbin: Jam i qetë, fitojmë ne!

Juventus mori një humbje befasuese në mesjavë ndaj zviceranëve të Jang Bojs, ku pësoi një disfatë 2-1. Gjithsesi, ishte diçka që nuk ndikoi në ecurinë e bardhezinjve, pasi vendi i parë në grup nuk u cenua. Tani, ekipi i Alegrit ka përpara…

Ronaldo injoron ftesën e Perez, Mesi ende në dilemë

Plani i Florentino Perez për të bashkuar Kristiano Ronaldon dhe Lionel Mesin në tribunën “vip” të “Santiago Benabeut” ka dështuar. Presidenti i Real Madrid dëshironte të shikonte përballjen midis River Plejt dhe Boka Zhuniors në praninë  e…

Superclasico “pajton” Mesin e Ronaldon

Superclasico midis Riverit dhe Bokës, e vlefshme për finalen e kthimit të “Copa Libertadores” do të luhet mbrëmjen e së dielës, në “Santiago Bernabeu”. Një sfidë që u spostua në Madrid, si pasojë e incidenteve të ndodhura midis tifozëve të…

Ronaldo “qan” lodhjen në mesjavë: Ishte e vështirë!

Juventus mori një fitore mjaft të rëndësishme ndaj Empolit në transfertë, teksa përmbysi disavantazhin e pjesës së parë. Kristiano Ronaldo ishte njeriu i ndeshjes me dy gola të shënuar, ku goli i dytë ishte mjaft i bukur. Janë shtatë tashmë…

Akuzat ndaj Ronaldos për përdhunim, të reja nga USA

Kristiano Ronaldo, nën hetim. Pas probleme në Spanjë për evazion fiskal, tanimë për portugezin ka një akuzë për përdhunim dhe është një çështje që po rihapet. E gjithë ngjarja pretendohet të ketë ndodhur ne vitin 2009 në Las Vegas. Është…

Dibala hedh “bombën”: Ronaldo nuk më ndihmon të shënoj

Pas Kristiano Ronaldos, te Juventusi u zhbllokua edhe Paulo Dibala. Goli për yllin argjentinas mungonte nga muaji maj. Një rrjetë e rastësishme, sipas asaj që e konfirmoi edhe vetë sulmuesi, por që evidentoi një prej problemeve me të cilët…