Browsing Tag

cristiano ronaldo

Merkato e Juventusit, CR7 zgjedh “5 fantastikët”

Kristiano Ronaldo dështoi ta sjellë që në vitin e parë kupën me veshë të gjata në Torino dhe synon ta bëjë vitin tjetër. Për ta arritur këtë ai mendon se duhen disa lojtarë që të zbarkojnë në Torino. Njëri mes tyre është portieri i…

“U shpëtoi nga frika”, gjesti kuptimplotë i Ronaldos!

Juventusi mori një goditje të rëndë mbrëmjen e së martës, teksa e pa veten të eleminohej nga Champions League brenda në shtëpi nga Ajaksi i Amsterdamit. Kur kanë kaluar disa ditë nga ajo disfatë e rëndë, gjendja në ambientin bardhezi…

VIDEO | Ronaldo uron Nurin, video-mesazh prekës i portugezit

Juventusi do të luajë mbrëmjen e nesërme përballë Ajaksit, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Chmpions League. Në kuadër të ndeshjes, Kristiano Ronaldo ka bërë një video prekëse, ku i ka dedikuar disa fjalë Abdelhak Nurit.…

Ndeshja me Ajaksin në prag, Juventusi merr lajmin e madh

Juventusi do të luajë ndeshjen e parë ndaj Ajaksit këtë mesjavë, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në prag të takimit, bardhezinjtë janë në ankth për sa i përket dëmtimeve të shumta që kanë, ku ai që…

Ronaldo drejt rënies, Mesi i thyen një tjetër rekord

Lionel Mesi po përjeton një nga sezonet më të mira në karrierën e tij, këtë e dëshmon qartë numri i pabesueshëm i golave që ka shënuar në këtë edicion të La Ligës. Në 28 ndeshje “pleshti” ka gjetur 32 herë rrugën e rrjetës, duke qenë…

Këshilla e Ronaldos: Juventus, na duhet ky lojtar

Kristiano Ronaldo është një futbollist plot kualitet dhe personalitet. Portugezi po shijon sezonin e parë në Serie A me Juventusin e tij. Kampionati është mbyllur dhe pritet vetëm zyrtarizimi i titullit kampion, ndërsa Champions Liga është…

Dëmtimi me kombëtaren, Ronaldo qetëson Juventusin  

Ditën e djeshme te Juventusi janë shqetësuar, kur pranë që Kristiano Ronaldo pas gati gjysmë ore lojë u detyrua të linte fushën e blertë në ndeshjen Portugali-Serbi. Sulmuesi ndjeu një shqetësim në pjesën e prapme të kofshës dhe kërkoi…

UEFA nuk harron dhe nis hetimin, ja çfarë rrezikon Ronaldo

Kristiano Ronaldo shënoi një trigolësh tepër të rëndësishëm në ndeshjen e kthimit kundër Atletikos së Madridit, çka mundësoi kualifikimin më tej të bardhezinjve në Champions Ligë. Portugezi nuk u përmbajt në fund të ndeshjes dhe festoi…

Mesi i befasuar: Ronaldo magjik, nuk e prisja

Lionel Mesi vazhdon të dhurojë spektakël në mbrëmjet e Champions League ashtu siç ka bërë për më shumë se një dekadë radhazi. Në përfundim të ndeshjes ndaj Lionit, “pleshti” foli para gazetarëve, të cilët e pyetën dhe mbi paraqitjen e…

“Respektoni më të madhin”, çfarë reagimi nga Portugalia!

Kristiano Ronaldo ishte njeriu që udhëhoqi Juventusin drejt përmbysjes së madhe mbrëmjen e kaluar përballë Atletikos. Portugezi shënoi të tre golat e sfidës, duke konfirmuar dhe një herë që mbetet një ndër lojtarët më të mirë në histori.…

Ronaldo: Nuk më mungon Spanja, Serie A ka shumë kualitet!

Kristiano Ronaldo la Realin e Madridit verën e vitit të shkuar për të kaluar në Itali te Juventusi. Aventura e portugezit në Torino ka shkuar shumë mirë, teksa ka shënuar plot 19 gola në kampionat. Ndërkohë, së fundmi Ronaldo ka folur…

Bonuçi: Ronaldo një makineri, ja çfarë vlerësoj tek ai!

Leonardo Bonuçi u rikthye me gol në ndeshjen përballë Frozinones dhe tani është gati për duelin kundër Atletikos së Madridit. Sfida e parë do të zhvillohet të mërkurën në Spanjë dhe bardhezinjtë duan të hedhin një hap drejt kualifikimit.…

Investimi gjigant, “Pestana CR7” goli i radhës nga Ronaldo

Kristiano Ronaldo shquhet për jetën luksoze që bën dhe është një ndër futbollistët më të paguar. Ai mendon edhe për një tjetër investim, së fundmi përflitet se ai do të hapë një hotel në Marrakesh pas atyre në Lisbonë dhe Madeira.…