Browsing Tag

CR7

Investimi gjigant, “Pestana CR7” goli i radhës nga Ronaldo

Kristiano Ronaldo shquhet për jetën luksoze që bën dhe është një ndër futbollistët më të paguar. Ai mendon edhe për një tjetër investim, së fundmi përflitet se ai do të hapë një hotel në Marrakesh pas atyre në Lisbonë dhe Madeira.…

VIDEO | Zhervinjo sfidon CR7, Parma shtang Juventusin në limite

Parma vazhdon të surprizojë të mëdhatë në këtë sezon të Serie A. Pasi mundën në “San Siro” Interin, skuadra e drejtuar nga Roberto D’Aversa ka zhvilluar një tjetër paraqitje heroike, teksa ka barazuar ndaj Juventusit me rezultatin 3 – 3,…

Murinjo: Është e padrejtë të krahasosh Mesin me Ronaldon

Debati “Mesi apo Ronaldo” ka qenë një ndër temat më delikate të dekadës së fundit. Secili prej legjendave të sportit të futbollit ka mbas vetes me qindra miliona fansa, të cilët “luftojnë dhëmbë për dhëmbë” me njeri-tjetrin, në arenën e…

Ronaldo injoron ftesën e Perez, Mesi ende në dilemë

Plani i Florentino Perez për të bashkuar Kristiano Ronaldon dhe Lionel Mesin në tribunën “vip” të “Santiago Benabeut” ka dështuar. Presidenti i Real Madrid dëshironte të shikonte përballjen midis River Plejt dhe Boka Zhuniors në praninë  e…

ZYRTARE: Modriç zbret nga “froni” Mesin dhe Ronaldon

“Topi i Artë” rikthehet në Ballkan pas 24 vitesh. Hristo Stoiçkov ishte “gjaknxehti” i fundit që kishte fituar çmimin prestigjioz. Bullgari triumfoi në vitin 1994, duke lënë pas një dyshe ikonike si: Roberto Baxho dhe Paolo Maldini.…

VIDEO / Ronaldo hyn në histori, gol jubilar ndaj Xhenoas

Kristiano Ronaldo tundi rrjetën ndaj Xhenoas, duke i dhënë avantazhin skuadrës së Juventusit. Ky finalizim i portugezit është shumë special në aspektin e statistikave. 33-vjeçari është lojtari i parë në histori që kap shifrën e 400 golave…

Vjen një lajm i keq për Juventusin, fajin e ka Ronaldo

Gjatë viteve të fundit Juventusit ka qenë një shembull për të gjithë klubet e futbollit në aspektin e menaxhimit. “Zonja e vjetër” ka deklaruar fitime për disa vite radhazi. Por, bilanci për publikuar ditën e sotme për vitin 2017-2018 ka…

Juventus ruan ritmin, Ronaldo vazhdon “agjërimin”

Nuk ka pasur shumë surpriza ndeshja midis Parmës dhe Juventusit. Kampionët e Italisë gjetën avantazhin që në minutën e dytë të takimit me anë të kroatit Mario Mandzukiç. Parma arriti të barazonte shifrat falë një gafe të Sheznit që u…

Video | Juventus fiton, por Strakosha i prish festën Ronaldos

Juventusi ka fituar pa shumë vështirësi në Torino ndaj Lacios së Simone Inzagit. Skuadra e drejtuar nga Maksimiliano Alegri dominoi gjatë të gjithë takimit. Pjaniç hapi rezultatin me një goditje të bukur nga jashtë zone, ndërsa takimin e…

“Mania CR7”, Udineze trefishon çmimet e biletave

Juventusi do të udhëtojë  drejt Udines më datë 7 tetor, por kjo nuk ka ndalur klubin friulan të bëjë publike çmimet e biletave që tani. Ndryshe nga herët  e tjera, çmimi biletave për ndeshjen ndaj kampionëve të Italisë është shumë i lartë…

Ronaldo e “sakatoi”, Sorrentino e merr me humor

Stefano Sorrentino kreu një ndër ndeshjet më të mira të karrierës së tij. Portieri 39-vjeçari u bë “ferr” për sulmuesit e Juventusit me pritjet e tij. Por, nuk ishte e thënë që Sorrentino t’i gëzohej qoftë edhe një pikë. Një përplasje me…

Nejmar komenton transferimin e Ronaldos te Juventusi

Ylli i PSG-së Nejmar Xhunior ka komentuar mbi transferimin e Kristiano Rolandos te skuadra e Juventusit.  Futbollisti 26-vjeçar ka mbajtur të njëjtën linjë me atë çfarë kanë thënë shumica e opinionit publik për këtë lëvizje, pasi dhe ai…

Postimi i Ronaldos në Instagram kap shifra rekord

Kristiano Ronaldo është padyshim futbollisti më i famshëm në rrjetet sociale dhe me diferencë të madhe nga ndjekësi më i afërt Nejmar, i cili ka 35 milionë ndjekës më pak se “CR7” në rrjetin social Instagram, ku portugezi është gjithashtu i…

“Juventusi i pakapshëm? Aspak, dua Interin në Champions”

Hegjemonia e Juventusit duket se do të vazhdojë edhe sezonin e ri. Transferimi “bombë” i CR7 në Torino duket se ka vrarë ende pa filluar garën për titullin e “Scudetto-s”, por një protagonist i së shkuarës në Serie A si Zhoze Murinjo në një…