Browsing Tag

Christian Panucci

Pasuesi i Agollit, gjashtë kandidatë për Panuçin

Kristian Panuçi u kritikua jo pak për lënien jashtë të kapitenit të kombëtares Ansi Agolli. Tekniku italian i shtyrë nga 36 vitet që mëngjarashi ka mbi shpinë dhe nga fakti që nuk po luante më rregullisht në Azerbaixhan vendosi t’i mbyllë…

Panuçi qetëson Hysajn, mesazh edhe për Sadikun e Cikalleshin

Kristian Panuçi do të duhet të presë deri në mars për të drejtuar kombëtaren në një ndeshje zyrtare, ndërkohë që aktualisht ndodhet në Itali. Trajneri i kuqezinjve ka folur së fundmi për situatën e lojatëre të kombëtares dhe i lëshon një…

Mbështetje kapitenësh, Panuçi gjithnjë e më afër Romës

Kristian Panuçi vazhdon të mbetet një nga emrat kryesorë për stolin e Romës. Eusebio Di Françeskos i duhen dy fitore në ndeshjet kundër Sasuolos në shtëpi dhe Parmës në transfertë, në mënyrë që aventura e tij në stolin verdhekuq të vazhdojë…

Konfirmohet kushti për Panuçin, Shulku: Ja pse iku Bogdani!

Ilir Shulku, Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, ka dalë sot para mediave dhe mes shumë gjërave të thëna, zbuloi edhe pse trajneri i Shqipërisë U19, Erjon Bogdani, u largua nga detyra.  “Shumë shpejt do të kemi U16, U18 dhe U20. Do…

Duka flet hapur: Ju tregoj pse nuk e largova Panuçin!

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka folur më në fund për të ardhmen e trajnerit Kristian Panuçi dhe ka theksuar se nuk mund të bënin ndryshime tani, pasi trajneri i ri nuk do të kishte mundësinë ta shihte ekipin para…

Shans i dytë për Panuçin, arsyet pse ndryshoi plani

Kristian Panuçi nuk do të largohet nga drejtimi i kombëtares. Presidenti Armand Duka dukej se e kishte ndarë mendjen ta largonte italianin pas humbjes me Skocinë, por ka ndryshim plani. Fitorja me Uellsin duket se i ka dhënë sinjalet e…

Zyrtarisht ka duel Panuçi-Nishani, Gjykata pranon padinë

Gjykata këtë herë nuk ka çfarë bën. Padia e bërë nga Kristian Panuçi për ish-presidentin Bujar Nishani është pranuar këtë herë, pasi avokati i trajnerit të kombëtares ka bërë plotësimet e duhura në dosjen e dorëzuar. Tashmë palët do të…

Duka: Sulm i orkestruar, ja pse duhet të qëndrojë Panuçi

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, reagoi fill pas humbjes me Skocinë dhe kërkoi qetësi, pasi një klimë e tillë nuk i shërben kombëtares, sidomos kur sulmet nuk janë të karakterit sportiv. Së fundmi Duka ka folur edhe…

E ardhmja e Panuçit dhe humbja në Skoci, Duka mban qëndrim

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptarë të Futbollit, ka lëshuar një deklaratë pas humbjes me Skocinë. Kreu i qeverisë shqiptare të futbollit bën thirrje që të mos trajtohet si një tragjedi kjo disfatë, ndërkohë që nga ana tjetër…

Panuçi “tërmet”, u bën namin lojtarëve

Në Skoci vendasit janë dëgjuar të bërtasin fort te golat e shënuar, por pas takimit ka qenë radha e shqiptarëve për të qenë të zhurmshëm. Ka ndodhur në dhomat e zhveshjes, në analizën e zakonshme që trajneri Kristian Panuçi zhvillon me…

Kristian Panuçi i shqetësuar, me kë do luajë në mbrojtje?

Shqipëria luan në shtator kundër Izraelit dhe Skocisë, konkretisht më 7 dhe 10 shtator. Trajneri Kristian Panuçi ka detyrën e vështirë të përzgjedhë lojtarët për këto dy ndeshje dhe problemi më i madh është fakti se janë disa lojtarët që…

VIDEO/ Guri e bën sefte, gol në sytë e Panuçit

Në këto momente po luhet ndeshja e javës së dytë mes Anderlehtit dhe Ostendes. Skuadra e Kristal Abazajt po arrinte të fitonte me rezultatin 2-0 deri në minutën e 56-të, kur Sindrit Guri ka arritur që të ngushtojë diferencat. Gjithsesi,…

Panuçi mund të qetësohet, ja sa mungon Qaka

Kamer Qaka iu bashkua Steauas së Bukureshtit gjatë kësaj vere dhe dje bëri debutimin në një ndeshje zyrtare. Kampionati nuk nisi mirë për skuadrën e mesfushorit të kombëtares, që pa të gëzohej Azdren Llullakun, i cili shënoi golin e fitores…