Browsing Tag

Chelsea

Hudson-Odoi te Bajern? Lampard i bën presion talentit

Kallum Hudson-Odoi është një nga çështjet që vlon më shumë se të tjerat në kampin e Çelsit. Talentit së shpejti i përfundon kontrata dhe klubi dëshiron të rinovojë me të për ta hequr nga “kthetrat” e Bajernit të Mynihut. 18-vjeçari…

Gjithmonë e më pak oferta, dilemat për Hysajn vazhdojnë

Është bërë e qartë prej disa muajsh që e ardhmja e Elseid Hysajt nuk do të jetë më në klubin e Napolit. Mbrojtësi shkodran ka qenë një ndër lojtarët më të përfolur të viteve muajve të fundit në lajmet e merkatos, por me kalimin e javëve…

VIDEO | Bakajoko te Çelsi është tmerr, pamjet flasin vetë!

Timue Bakajoko bëri një sezon shumë të mirë te Milani si i huazuar, por te skuadra e Çelsit, asgjë nuk shkon mbarë për ish-mesfushorin e Monakos. Kur erdhi nga skuadra e principatës, Bakajoko ishte një nga mesfushorët më të mirë në botë,…

Lampard e nis mbarë, suksesi i parë është një rinovim

Kallum Hadson-Odoi u kërkua me shumë ngulm nga Bajerni i Mynihut në dimër. Bavarezët ishin gati të jepnin 35 milionë euro për të sjellë në “Allianz Arena” talentin anglez. Situata e vështirë dhe mosaktivizimi nga Sarri e bindën lojtarin të…

Zyrtarizohet gjithçka, Çelsi prezanton trajnerin e ri

Vetëm një vit zgjati aventura e Mauricio Sarrit në pankinën e Çelsit. Italiani u rikthyer në Serie A dhe mori drejtimin e Juventusit, ndërsa “Blutë e Londrës” vendosën t’i besojnë një emri shumë të dashur të tifozëve. Frenki Lampard…

Lampard trajner i Çelsit, ndihma i vjen nga… Gjermania

Lampard brenda pak ditësh pritet të bëhet trajneri i ri i Çelsit. Klubi londinez ka pranuar kërkesën e Derbit, skuadrës aktuale të trajnerit, për të paguar 4 milionë euro si dëmshpërblim për mbylljen e parakohshme të kontratës. Klubi i…

“Kam jetuar me 20 euro në javë, agjenti më mashtroi”

Agjentët janë shndërruar në një nyje të rëndësishme për botën e futbollit. Janë ata që zotërojnë dokumentacionet ligjore dhe kanë në dorë karrierën e futbollistëve. Ka nga ata që janë të ndershëm dhe të rregullt, por ekziston edhe e…

Sarri nuk e kërkoi largimin nga Çelsi, ja e vërteta

Mauricio Sarri do të largohet nga Çelsi për të marrë timonin e Juventusit. Tekniku italian pati një sezon me luhatje në Londër. Më pas erdhi oferta e një gjiganti si Juventus për të trazuar më shumë situatën. Mediet folën mbi një kërkesë të…

Bakajoko i shkel syrin Interit: Konte, trajner i madh!

Bakajoko është një nga lojtarët e shumtë që Çelsi ka në huazim. Francezi e kaloi këtë vit të Milani dhe tani rikthehet në Londër. Me kuqezinjtë ka treguar se është një lojtar me shumë cilësi, përtej problemeve me Gatuzon dhe Açerbin.…

Paratiçi fluturon drejt Londrës, jo vetëm Sarri në fokus

Fabio Paratiçi ka fluturuar drejt Londrës për të realizuar misionin Sarri. Juventusit i duhet të zgjidhë çështjen e trajnerit dhe drejtori sportiv ndodhet në ishull. Çelsi kërkon 10 milionë euro për ta lënë të lirë 60-vjeçarin.…

Komplikohet kalimi i Sarrit te Juve, Çelsi kërkon miliona

Plot 10 milionë euro kërkon Çelsi për të lënë të lirë trajnerin italian, Maurisio Sarrin. Blutë e Londrës nuk duan të humbasin shërbimet e teknikut që i renditi në vend të tretë në Premier League dhe që i fitoi Europa League, për më tepër…

Jo vetëm Higuain, Sarri do dhe italianin e Çelsit te Juve

Mauricio Sarri te Juventus duket të jetë vetëm çështje ditësh, me trajnerin italian që me shumë gjasa do të marrë vendin e lënë bosh nga Alegri. Tekniku aktual i Çelsit do të mbajë te Juventusi Gonzalo Higuainin, të cilit i ka mbaruar…

Nga Londra në Torino, Çelsi zyrtarizon largimin

Pas disa javësh negociata klubi i Çelsit ka pranuar të shesë kartonin e mbrojtësit Ola Aina. Futbollisti me origjinë nigeriane është tanimë plotësisht lojtari i Torinos. Klubi “granata” pagoi 10 milionë euro për të kartonin e 22-vjeçarit.…

Sarri te Juventus? Te Çelsi marrin vendimin final!

Spekulimet se Mauricio Sarri do të jetë trajneri i ri i Juventusit sa vijnë e shtohen, me italianin që pritet të mbyllë aventurën e tij te Çelsi pas vetëm një sezoni. Në lidhje me këtë çështje, duket se dhe një vendim e ka marrë edhe…

ZYRTARE| “WELCOME EDEN”, Hazard është lojtar i Realit!

Ka marrë fund saga e merkatos së Eden Hazard. Transferimi i sulmuesit belg te Real Madrid tani ka marrë formë zyrtare. Në një komunikatë të nxjerrë para pak minutash klubi madrilen ka njoftuar është gjetur marrëveshja me Çelsin dhe…

Sarri “pret  biletën”, Guardiola merkato te Juventusi

Juventusi mund të marrë lajme të mira sot në lidhje me trajnerin e ri. Mauricio Sarri pritet të lihet i lirë nga Roman Abrahamoviç, ndërkohë që me Juventusin është mbyllur marrëveshja dhe italiani mezi pret që kjo pritje të përfundojë dhe…

“Sarri te Juventusi? E keni harruar gishtin e mesit?”

Mauricio Sarri është një kanditaturë potenciale për t’u ngjitur në stolin e Juventusit. Por jo të gjithë janë pro kësaj ideje. Ai është një ish-napolitan dhe kjo nuk është aspak diçka normale në Torino. Sarri ka një të kaluar si armik në…

E kryer, Hazard madrilen, ja kur prezantohet

Eden Hazard dhe Real Madrid janë të destinuar për t’u bashkuar këtë verë. Marrëveshja është e kryer si me lojtarin ashtu edhe me klubin e Çelsit dhe pritet vetëm zyrtarizimi. “El Chiringuito TV” raporton se 28-vjeçari do të zyrtarizohet në…

Miliona dhe numri “10”, Hadson-Odoi pranon ofertën

Çelsi dhe Eden Hazard ende nuk janë ndarë zyrtarisht, por kalimi i belgut te Reali është thuajse e kryer. Kështu, blutë e Londrës kanë nisur të përgatisin sezonin e ri pa lojtarin e tyre kyç. Gjithsesi, duket se frenat e ekipit do t’i…

Refuzohen dy oferta, komplikohet kalimi i Hazard në Madrid?

Kalimi i Eden Hazard në Madrid është kryefjala e kësaj merkatoje prej kohësh, por ende asgjë nuk është zyrtarizuar. Fillimisht ishte thënë se belgu do të firmoste me 3 qershor, por diçka e tillë nuk ndodhi. Përveç kësaj, së fundmi…