Browsing Tag

Champions League

UEFA shpall lojtarin e javës, është një rekordmen

“Uefa Champions League” ka shpallur lojtarin më të mirë të javës së parë.  Është pikërisht 5-herë fituesi i topit të artë, Lionel Mesi, i cili me sa duket e festoi mjaft mirë vitin e tij të 18-të me Barcelonën. Super paraqitje e…

Formacioni i javës në Champions, dominon Juventusi

Sigurisht që formacioni i javës së parë në Champions përbëhet nga lojtarë që kanë mundur të kenë sukses me skuadrat e tyre në ndeshjet e para në grupet e Championsit. Bie në sy që formacioni i javës dominohet nga lojtarë të Juventusit, pasi…

Rregullorja, sa rrezikon Ronaldo dhe shanset për apelim

Kristiano Ronaldo, pas kartonit të kuq të marrë në ndeshjen me Valencian, automatikisht e ka humbur ndeshjen e radhës në grupet e Champions League kundër Jang Bojs më 2 tetor. Por gjithçka do të sqarohet javën e ardhshme. Komisioni i…

Kartoni i kuq për Ronaldon, tani rrezikon edhe Nedved

Te Juventusi janë tërbuar pas kartonit të kuq që Feliks Bryh i dha Kristiano Ronaldos në minutën e 29-të kundër Valencias. Te bardhezinjtë tanimë shpresojnë që të mos ketë dënim disiplinor për portugezin, por duket e vështirë që të ndodhë…

Miliardat e Champions-it: vlera e 32 skuadrave pjesëmarrëse

Edicioni 2018-2019 i Champions League nisi në mënyrë fantastike, me duele të mëdha, gola dhe emocione. 32 skuadrat që luajnë në fazën e grupeve kanë shpenzuar 2 miliardë e 124 milionë euro për të ngritur trofeun e 64-t kontinental dhe të…

Ajaksi nuk e llogarit AEK-un, paqe në Ukrainë

Ajaksi ka mundur kampionët e Greqisë, AEK-un, me rezultatin 3-0 në “Johan Krojf Arena”. Skuadra holandeze dominoi gjatë të gjithë takimit duke mos e lënë palën greke të gjuajë qoftë edhe njëherë në kuadratin e mbrojtur nga portieri ganez…

VIDEO | Dhuna në  Barcelonë, ultrasit rikthehen në stadium

Ndonëse ishin të përjashtuar nga stadiumi, ultrasit e Barcelonës janë rikthyer duke shkaktuar trazira. Para ndeshjes me PSV-në, një grup tifozësh të Barcelonës janë konfrontuar fizikisht me disa tifozë të PSV-së. Në Videon që është…

Roma gati për Realin, Zaniolo debuton me kryeqytetasit

Ashtu siç pritej, sot në Madrid do të zbresë për të parën herë me skuadrën e Romës 19-vjeçari Nikola Zaniolo. Mesfushori i ri do të jetë përkrah De Rosit dhe Nzonzit. Një ndeshje e madhe për të në një stadium si Bernabeo pranë dy lojtarëve…

VIDEO | Konferenca e veçantë e Tuhel: Po më telefonon mamaja

Kur je në konferencë të shtypit është mëse normale që të jesh i fokusuar tek gazetarët dhe askund tjetër. Sigurisht, ka dhe përjashtime, kur mund të kesh ndonjë problem familjar, ose kur të telefonon mamaja. Trajneri i PSG-së, Tomas Thel…

Mesi barazon Raul, por Mbape “i rrëmben” një rekord

Gjithmonë Lionel Mesi. Ylli i Bracelonës vendos një tjetër primat në karrierën e tij dhe në historinë e Champions League. Me golin e parë (nga tre) të realizuar në portën e PSV, sulmuesi shënoi për të 14-in sezon radhazi në turneun më të…

Nejmar nuk mban mëri, fituesit i shtrëngohet dora

PSG u mund nga Liverpuli mbrëmjen e djeshme në një ndeshje shumë emocionuese. Edhe pse kampionët e Francës arritën që të barazonin edhe pse e panë veten në disavantazhin e dy golave, në fund ishte Firmino, ai i cili vendosi rezultatin…

Në Francë e kryqëzojnë: Nejmar hije e vetvetes

Nejmar është lojtari më i madh në planet dhe sigurisht që mbi supe duhet të ndjerë jo pak përgjegjësi. Braziliani, i cili tashmë ka më shumë se një vit në Paris nuk po jep atë që të gjithë kanë pritur prej tij. Edhe në ndeshjen e mbrëmshme…

Juventini Ronaldo, sot nis misioni i tij

Kristiano Ronaldo u transferua në Torino këtë verë, duke befasuar disi, pasi shumëkush nuk e kishte menduar se ai do të zgjidhjet Italinë si destinacionin e tij të radhës. Portugezi, nuk mund të thuhet se nuk ishte i lumtur në Madrid, ku…

Champions League, ja përballjet e ditës së sotme

Dita e djeshme ishte e para për këtë edicion në Champions League, sa i përket fazës së grupeve. Sot është radha e pjesës tjetër të skuadrave që të zbresin në fushë. Pritshmëritë janë maksimale edhe për takimet e ditës së sotme, për të…

Mesi është njeriu i rekordeve, sonte vendosi një të ri

Lionel Mesi padyshim që është një nga më të mëdhenjtë e futbollit në të gjitha kohërat. Cilësitë e tij i dinë të gjithë dhe për të flasin edhe numrat, pasi ka fituar çdo trofe të mundshëm me klube me fanellën e Barcelonës. Do të mbahet…

FOTOGALERI| Champions nis rrugëtimin,ja 10 talentet më premtues

Sot nis kompeticioni më prestigjioz për klube në Evropë. Pikërisht “Uefa Champions League”, ngre siparin për të kurorëzuar kampionen e kontinentit të vjetër. Ajo që bie në sy është numri i lartë i talenteve që priten të shpërthejnë. Më…

VIDEO / Mesi i magjishëm, Barcelona shpartallon PSV-në

Barcelona ka bërë detyrën në ndeshjen përballë PSV-së, duke mundur vizitorët nga Holanda me rezultatin 4-0. Një 90 minutësh që foli në çdo moment për kampionët e Spanjës, të cilët treguan se hendeku midis tyre dhe kundërshtarëve është në…

Sa shumë pritje, Interi entuziast për sfidën me Totenhemin

Pas plot 6 vitesh, Inter rikthehet sërish në Champions League. Klubi zikaltër dhe tifozët veçanërisht janë shumë entuziast për rikthimin në eventin më të madh për klube në kontinent. Në viti 2010 skuadra nga Milano arriti që të ngrinte lart…

Rikthehen emocionet e Championsit, këto janë ndeshjet e sotme

Normalisht që nga faza e grupeve dhe në vijim Champions League është shumë më interesante, për faktin se nisin aventurën e tyre skuadrat më me emër në Europë, apo më saktë ata që konsiderohen si pretendentë për të marrë trofeun në fund.…

San Siro i mbushur plot, Interi pa dy titullarë

Interi është gati për ndeshjen e nesërme me Totenhemin në shtëpi. Trajneri Luçiano Spaleti nuk do ta ketë të plotë ekipin për këtë takim, pasi dy prej titullarëve të rëndësishëm kanë probleme dëmtimesh. Nuk është rrezikuar me Lautaro…

Salah “pa frena”: Fitojmë Champions-in dhe Premier Ligën!

Liverpul po kalon një moment fantastik me nisjen e këtij sezoni, ku dhe ndan vendin e parë me skuadrën e Çelsit, me pikë të plota pas 5 javëve të luajtura. Paraqitjet e mira kanë dhënë mjaft besim në kampin e kuq dhe ky mund të jetë viti…

Nuk rrezikohet, Interi pa një titullar në Champions

Interi nuk dëshiron të rrezikojë dhe me shumë mundësi Lautaro Martinez nuk do të luajë në ndeshjen kundër Totenhemit në Champions. Sulmuesi argjentinas mungoi me kombëtaren e tij në dy ndeshjet e fundit, ndërkohë që as ndaj Bolonjës sot nuk…

Champions League serbisht në Kosovë? Reagon ashpër ministri

Është cilësuar skandaloz pretendimi që Champions Leagu të transmetohet në Kosovë nga Radio Televizioni i Serbisë. Reagim të ashpër ka pasur nga tifozët, ndërkohë që nuk ka qëndruar duarkryq edhe Kujtim Gashi, Ministri i Kulturës Rinisë dhe…

E reja e fundit, VAR edhe në Champions?

UEFA duket se po mendon të revolucianizojë edhe Ligën e Kampioneve. Deri më tani ka pasur shumë skepticizëm për diçka të tillë, por pas suksesit të regjistruar në kampionatin botëror "Rusi 2018", situata ka ndryshuar. “The Times” shkruan…