Browsing Tag

Çelsi

Rikthimi i Murinjos: Festë në Londër? Mos e kini merak!

Të shtunën në orën 13:30, Premier Liga rikthehet me një nga duelet më të bukura të saj. Çelsi i Sarrit pret Mançesterin Junajtid në një sfidë që premton rivalitet dhe emocione. Një ndeshje e veçantë për Zhoze Murinjon, i cili do të…

Morata me valixhe në duar, Sarri tremb dy ekipet e Milanos

Inter dhe Milan po përgatiten për ndeshjen derbi, që zhvillohet ditën e diele në orën 20:30. Për të shqetësuar tifozët respektivë ka menduar “The Sun”. Sipas tabloidit anglez, Çelsi po kërkon një sulmues për merkaton e janarit. Alvaro…

Hazard ndryshon mendje: E mbyll karrierën te Çelsi

Mendimet dhe dëshirat e lojtarëve ndryshojnë, siç ndryshon një ndeshje nga ajo e radhës. Eden Hazard po kalon një formë të shkëlqyer tek ekipi i Çelsit. Ardhja e Mauricio Sarrit në stolin e ekipit londinez ka sjellë një efekt pozitiv në…

Real Madrid nuk i ndahet Çelsit, tani do dhe kampionin e botës

Real Madrid është i fiksuar pas Eden Hazard, por sulmuesi gjithnjë e më shumë duket se po nxitet për të rinovuar kontratën me “blutë” e Londrës. Belgu është dëshira e madhe e kampionëve të Europës, por situata duket se nuk po shkon në…

Bakajoko nuk e bind Gatuzon, Milan “kërcënon” Çelsin

Huazimi i Tiemue Bakajokos nga Çelsi te Milan solli entuziazëm në kampin e kuqezinjve. Mesfushori 24-vjeçar u mendua si një nga përforcimet më të mira në mesfushë, por koha po tregon të kundërtën. Francezi nuk është përshtatur akoma në…

“Sarri-Mania”, magjepset Fabregas: Dua të bëhem si ai!

Mauricio Sarri i ka bërë të gjithë për vete te Çelsi: klubin, tifozët dhe lojtarët. Të gjithë janë të lumtur me stilin e futbollit ofensiv të trajnerit italian dhe komplimentet për te nuk mungojnë. Ka dhe nga ata që janë me valixhe në duar…

“Perla” e Starrixh shtang Çelsin, paqe në Londër

Ndeshja midis Çelsit dhe Liverpulit ka përfunduar në një barazim 1-1. Të dy ekipet luajtën futboll të hapur dhe pati shpërdorime nga lojtarët e të dyja skuadrave. Hazard dhe Starrixh ishin autorët e golave, ndërkohë që vlen për të përmendur…

Çelsit i anullohet fluturimi, Sarri i shqetësuar

Çelsi i Mauricio Sarrit duket se nuk ka ndërmend të ndalet në këtë fillim sezoni. Pas 5 fitoreve radhazi në Premier Ligë, “blutë” e Londrës vijuan me sukseset e tyre dhe mbrëmjen e kaluar në transfertën e vështirë të Selanikut ndaj PAOK.…

Batuta e vitit, Lineker: Si ka mundësi që Kante…

Ngolo Kante njihet si një futbollist mjaft popullor. Francezi edhe kur nuk është në fushë, di si të jetë në qendër të vëmendjes. Një ditë më parë, siç thuhet dhe nga mediat angleze, mesfushori i Çelsit nuk ka arritur në kohë për trenin,…

“Çmenduria” e Sarrit, 13 orë studime për kundërshtarët

Çelsi po përjeton një fillim sezoni në kufijtë e perfektes. Kanë kaluar 4 javë të luajtura nga nisja e Premier Ligë dhe ekipi londinez numëron 4 fitore në po kaq ndeshje. Merita kryesore shkon padyshim për “timonierin” e bluve, Mauricio…

Efekti Sarri te Çelsi, Rudiger: Tani ndihemi të gjallë!

Mauricio Sarri është përshtatur mirë në klubin e Çelsit dhe rezultatet po i japin të drejtë. Katër fitore në katër ndeshjet e para, por trajneri italian ka rritur entuziazmin e lojtarëve, të cilët preferojnë stilin e futbollit të italianit…

Morata: Ronaldo te Juventus? E dija përpara Botërorit!

Alvaro Morata ka zbuluar një prapaskenë merkato duke deklaruar që e dinte përpara Botërorit të Rusisë, që Kristiano Ronaldo do të transferohej te Juventus. Sulmuesi i Çelsit ka luajtur me bardhezinjtë, por dhe me portugezin te Reali i…

Reali nuk dorëzohet dhe nis sulmin final për yllin e Çelsit

Reali i Madridit nuk dorëzohet dhe është gati për të nisur sulmin final për Eden Hazard. Siç citon “Daily Mirror”, Çelsi nuk dëshiron të privohet nga futbollisti belg, por nëse spanjollët afrojnë të paktën 200 milionë euro, atëherë, Hazard…