Browsing Tag

Cagliari

Miliona nga Hong Kongu për Interin, gati dhurata për Spaletin

Pak kohë më parë doli lajmi i interesimit të një fondi nga Hong Kongu për blerjen e aksioneve të Interit, ndërsa klubi italian ka zyrtarizuar arritjen e marrëveshjes. “LionRock Capital” ka blerë 31.05% të aksioneve të Interit, që i takonin…

PSG hap thesin për mesfushorin, Napoli ofertë talentit italian

Adrien Rabiot është pothuajse një lojtar i Barcelonës, ndërsa PSG ka gjetur zëvendësuesin e tij. Kampionët e Francës po kërkojnë prej kohësh një emër të madh për mesfushën e Tuhel. Objektivi i tyre është Alan i Napolit dhe “Corriere dello…

Barela: Nuk luaj për Ferrari, ja ku ngjaj me Naingolan

Nikolo Barela, pjesë e Kaljarit, ka rënë në sytë e shumë klubeve të mëdha. Mesfushori me shumë mundësi në verë do të transferohet në ndonjë klub tjetër dhe tregon se nuk trembet prej faktit që tifozët mund ta konsiderojnë tradhtar në…

Besim për Gjimshitin, rikthehet Etrit Berisha

Atalanta pësoi tre gola në ndeshjen me Romën, ndërkohë që edhe mund të kishte fituar, pasi arriti ta dërgonte ndeshjen në 1-3. Gjithsesi, një pikë me verdhekuqtë në transfertë nuk është keq. Ndeshja e radhës luhet në shtëpi dhe përballë…