Browsing Tag

Bushi

Nga Teuta te Gjilani, prezantohen Bushiç dhe Progni

Tomislav Bushiç dhe Gerhard Progni janë prezantuar sot zyrtarisht si lojtarë të Gjilanit. Të dy futbollistët luajtën sezonin e shkuar për Teutën në Superiore dhe ishin dy lojtarë shumë të rëndësishëm në formacionin e Bledi Shkëmbit. Në…

Bushi paralajmëron Malën: Nuk bëhet shaka me kombëtaren

Trajner i kombëtares U21 të Shqipërisë, Alban Bushi, foli para gazetarëve në daljen për shtyp të organizuar ditën e sotme në ambientet e selisë së FSHF-së. Trajneri i shpresave foli mbi barazimin në Andorra dhe çështje të tjera të…

Bushi sjell risi te shpresat, grumbullohet mesfushori i Leganesit

Trajneri i Kombëtares U21 të Shqipërisë, do të bëjë së shpejti të ditur listën me lojtarët e grumbulluar për dy miqësoret ndaj Maltës, që do të zhvillohen më datë 16 dhe 19 nëntor, në “Selman Stërmasi” e “Loro Boriçi”. Ndërkohë, emri më…

Shpresat barazojnë në Estoni, Seferi protagonist me dopietë

Përfaqësuesja e shpresave e ka mbyllur me një barazim 2-2 në transfertë ndaj Estonisë,  fazën e kualifikuese të Europianit të kësaj grupmoshe. Kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi e gjetën veten dy herë në avantazh falë dy golave të…

Dëmtohet Durmishaj, Bushi grumbullon Jurgen Bardhin

Një ndër elementët më të rëndësishëm të Shqipërisë U-21, Fiorin Durmishaj, është dëmtuar në prag të sfidës së 10 tetorit kundër Islandës, kualifikuese Europiani që do të luhet në Elbasan. Sulmuesi, i cili aktivizohet me Panioniosin në…

Alban Bushi kërkon… mrekullinë në shtëpinë e Xhorxh Bestit

Shqipëria U-21 e drejtuar nga Alban Bushi do të zbresë sot në fushë, në orën 20:30, në stadiumin “Mourneview Park” të Belfastit, përballë kombëtares së Irlandës së Veriut. Praktikisht, në shtëpinë e të madhit Xhorxh Best. Shpresat vijnë nga…

Afron debutimi zyrtar, Bushi publikon listën e U-21

Alban Bushi ka disa muaj që bën prova e miqësore, por tashmë ka ardhur momenti që të debutojë në një ndeshje kualifikuesen drejtimin e kombëtares shqiptare U-21. Më 12 qershor Shqipëria do ta nisë me sfidën shtëpiake kundër Estonisë…

Bushi prezanton listën, U-21 në kërkim talentesh

Trajneri i Shqipërisë U-21 Alban Bushi ka prezantuar sot listën e futbollistëve që do të vëzhgohen në një stazh stërvitor në ditët në vazhdim. Në qershor Shqipëria do të ndeshet me Francën në miqësore, para se të nisim eliminatoret e…

Festa e parë për Alban Bushin

Vjen suksesi i parë i Alban Bushit si trajner, sepse sot Shqipëria U-21 mposhti 2-0 Moldavinë U-21, në “Selman Stërmasi”. Ndeshje e bukur, me ritëm të lartë dhe me kombëtaren tonë superiore, goxha ndryshe në krahasim me ndeshjen e…

Debutim përballë Moldavisë, Bushi në provën e parë

Pas kombëtares së madhe, sot do të jetë radha e ekipit Shpresa të drejtuar nga Alban Bushi, që në orën 15:00 do të përballet në testin ndaj Moldavisë, kundërshtar ndaj të cilit do të luajë edhe ditën e martë në “Selman Stermasi”. Përgatitje…

Pengu i Bushit: Në karrierë më mungoi disiplina!

Gjatë konferencës për shtyp të dhënë dje në ambientet e federatës shqiptare të futbollit, Alban Bushi do të ndalej edhe te rëndësia e grupit dhe, sidomos, profesionalizmi dhe disiplina, si faktorë bazë për të korrur sukses dhe ngjitur…

U-21, Bushi publikon listën me disa pikëpyetje

Alban Bushi ka publikuar listën e kombëtares U-21 për ndeshjet miqësore kundër Moldavisë, më 23 e 27 mars. Është praktikisht debutimi i Bushit, pasi në një miqësore kundër Skënderbeut para disa muajsh grumbulloi vetëm lojtarë në provë.…

Bushi: Tramexani, mungesë e rëndësishme për De Biazin

Ka qenë ndihmës i Xhani de Biazit deri përpara pak muajsh, deri kur Federata shqiptare e futbollit i dha një tjetër detyrë të rëndësishme: të ringrejë kombëtaren U-21. Një revolucion që do të shërbejë në kuadër të furnizimit të kombëtares…

Bushi në gjithë Europën: 2 muaj kohë për një Shpresë

Intervistoi: Gjergji Stefa Në vitin 1993 Alban Bushi udhëtoi me skuadrën “Under 21” të Shqipërisë, teksa kuqezinjtë e kohës mes një mori problematikash humbën 4-1 në Bilefeld, por Bushi nuk u kthye në Shqipëri. Refugjat nuk është një…

Shqipëria U21, Bushi shpall listën e parë

Shqipëria U21 rinis punën nesër, pasi trajneri i ri Alban Bushi ka planifikuar një stazh stërvitor që do të zgjatë një javë. Bushi ka grumbulluar 21 lojtarë, thuajse të gjithë nga jashtë, të cilët do të ndiqen me vëmendje, për të parë…