Browsing Tag

Bundesliga

Konte do yllin kroat, Inter nis ofertën zyrtare

Me ardhjen e tij te Inter, Antonio Konte ka vendosur kushtin e të bërit një merkato të fuqishme dhe sjelljen në San Siro të lojtarëve, që ai kërkon. Emrave të Niko Barelës dhe Edin Xhekos i shtohet Ante Rebiç. Sulmuesi kroat aktivizohet me…

Goditja e madhe e Dortmundit, blen mbrojtësin e Bajernit

Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut përfshihen shpesh në transferime gjatë merkatos pavarësisht rivalitet që këta dy klube kanë në kampioant. Drejtuesit e verdhezinvje janë në hapat e fundit të finalizimit të transferim të Mats…

Mavraj drejt ndarjes nga Ingolshtadi, ja destinacioni i ri

Mërgim Mavraj u afrua tek Ingolshtad gjatë merkatos së janarit si një ndër përforcimet e shumta që klubi bavarez kreu për të siguruar qëndrimin në Bundesligën e dytë. Fatkeqësisht objektivi nuk u arrit pasi Ingolshtad u eliminua në ndeshjen…

I duhet eksperiencë, Dortmundi tenton mbrojtësin francez

Skuadra e Borusia Dortmund këtë merkato kërkon një mbrojtës qendre me eksperiencë. Dialo, Akanzhi apo Zagadu kanë një moshë shumë të re. Qendra e repartit difensiv është një repart delikat, ku duhet me patjetër një lojtar i pjekur dhe i…

Bajerni magnet, kërkon të “thithë” talentin e Leverkusen

Kai Haverc është objektivi i Bajern për të zëvendësuar Arjen Roben. Holandezi largohet këtë verë dhe ylli i Bajer Leverkusen është i duhuri për ta zëvendësuar. 19-vjeçari ka treguar se është e ardhmja e futbollit gjerman me 17 golat dhe 3…

Reali apo Bajerni? Vendoset zyrtarisht fati i Hames!

Hames Rodriges nuk do të jetë pjesë e Bajernit sezonin e ardhshëm. Kolumbiani do të kthehet te Real Madrid, pasi ky ishte viti i fundit i huazimit te kampionët e Gjermanisë. Klubi bavarez kishte të drejtën e blerjes së tij për shifrën e 42…

Juventusi pranë goditjes së bujshme, pazar te Bajerni

Çështja kryesore që diskutohet te Juventusi është padyshim ajo e trajnerit të ri, por gjithsesi kjo nuk do të thotë që drejtuesit nuk po mendojnë për merkaton. Pikërisht ditën e sotme “Calciomercato.com” raporton se drejtuesit e…

Probleme me kontratën, Gëce i “shkel syrin” Premier Ligës

Mario Gëce është futur në vitin e fundit të kontratës me skuadrën e Dortmundit dhe rinovimi, duket shumë larg. Mesfushori gjerman është lojtari i dytë më i paguar te verdhezinjtë, pas Marko Rojs, por drejtuesit e klubit kanë vendosur që t’i…

E ardhmja e Hames, fantazisti i Bajernit merr vendimin

Hames Rodrigez pritet të jetë dhe njëherë tjetë çështje e nxehtë te Bajerni i Mynihut. Fantazisti kolumbian është në pronësi të Real Madridit, por një rikthim te “Los Blancos” nuk është në planet e tij. Sipas mediave, gjermane, Hames tashmë…

Ekipet “Big” gati, garë e fortë për zbulimin e La Liga-s

Bajerni i Mynihut dhe Arsenali janë futur në garë për Mario Hermozon. Mbrojtësi i Espanjol ka treguar aftësi të jashtëzakonshme, duke u shndërruar në një prej lojtarëve më të mirë të ekipit katalanas. Paraqitjet e tij pozitive kanë rënë në…

Pizarro sfidon vitet, 40-vjeçari firmos kontratën e re

Sulmuesi peruan Klaudio Pizarro kishte deklaruar në fillim të sezonit se ky do të ishte sezoni i tij i fundit në Bundesligë gjermane, por për habinë e të gjithëve 40-vjeçari nuk do ta mbajë këtë premtim. Sado  e pabesueshme të duket,…

Ten Hag trajneri i ri i Bajernit? Bild zbulon gjithçka!

Erik Ten Hag mahniti të gjithë Europën me Ajaksin e tij këtë sezon, me trajnerin holandez që është kthyer në objektiv real për Bajernin e Mynihut. Shumë zëra spekulonin se gjithçka ishte mbyllur dhe se Ten Hag do të merrte…

Bajerni në proçes rinovimi, largohet veterani i radhës

Rafinja është lojtari i radhës që ikën nga Mynihu. Mbrojtësi 33-vjeçar largohet kështu pas tetë viteve në “Allianz Arena”, ku arriti të fitonte plot 16 trofe. Kulmi ishte në vitin 2013, ku u arrit tripleta e parë dhe e fundit në historinë e…

Roben në pritje, pista e vetme duket Kina

Te Bajerni i Mynihut, ka mbaruar një epokë. Arjen Roben dhe Frenk Riberi, dyshja e njohur si "Robbery", do të largohen nga bavarezët në fund të sezonit, skuadër me të cilën së bashku kanë luajtur 22 vite. Roben ka luajtur 306 ndeshje dhe…

E ardhmja e Frenk Riberi, merret vendimi zyrtar për francezin

Frenk Riberi është kthyer në një ikonë të Bajernit të Mynihut, me francezin që është pjesë e bavarezëve prej 12 vitesh. Shumë dyshime kishte mbi të ardhmen e tij, pasi më parë mesfushori kishte shfaqur dëshirën për të qëndruar të paktën dhe…