Browsing Tag

Bruno Arrabal

Firmos Bruno Arrabal, befason me skuadrën e re

Bruno Arrabal u largua drejt Brazilit pas përjashtimit të Kamzës, por do të mbetet në trojet tona. Mesfushori ka në shkruar me skuadrën e Llapit në IPKO Superliga e Kosovës dhe klubi nga Podujeva i gëzohet kësaj lëvizjeje në merkato.…

Arrabal lë Shqipërinë, ka një mesazh për Kamzën

Bruno Arrabal ka spikatur në Superiore, madje pas vetëm gjashtë muajsh për të pati interesim nga Partizani. Paraqitjet e mira te Kamza bënë që shumë klube ta tentonin, por në verë ai nënshkroi kontratën e re me klubin periferik të…

Gjoka me dhimbje koke, sa shumë të pezulluar me kartonë!

Kamza u mund nga Partizani në fundjavë dhe pas fitores së Kastriotit renditet në vendin e fundit në tabelën e klasifikimit. Situata në skuadrën periferike të kryeqytetit nuk është aspak e mirë, edhe pse grupi i futbollistëve nuk mungon.…

Peripecitë në Brazil dhe futbolli shqiptar, rrëfehet Arrabal

Bruno Arrabal është një nga lojtarët më të spikatur të Kamzës. Për brazilianin ka pasur oferta të ndryshme vjet në janar dhe në verë, por rinovoi me klubin periferik të kryeqytetit. Mesfushori me tipare mbrojtëse më parë ishte aktivizuar në…

Rokadë te Kamza, mungesë e rëndësishme ndaj Partizanit

Kamza mori një pikë në shtëpi kundër Tiranës dhe javën e ardhshme e pret një tjetër ndeshje e vështirë, çka e komplikon situatën te skuadra periferike e kryeqytetit. Trajneri Klodian Duro nuk do të ketë të gatshëm një nga titullarët më të…

Kamzës i vjen edhe zbulimi i sezonit të shkuar

Kamza ka nisur përgatitjet dhe shumë shpejt pritet të zhvendoset jashtë vendit për të vijuar fazën përgatitore. Drejtuesit kanë projektuar edhe disa ndeshje miqësore, ndërkohë që po punohet edhe për përforcimin e skuadrës, që momentalisht…

Erlis Frashëri dorëzohet, Arrabal pritet në kryeqytet

Kamza ka nisur përgatitjet dhe drejtuesit tani po punojnë që të përforcojnë ekipin. Stafi ka ndryshuar, pasi në krye të ekipit ka ardhur Bledar Devolli. Marko Matula, përgatitësi i ri atletik, ishte afrimi i fundit në staf, ndërkohë që…