Browsing Tag

Besnik Hasi

VIDEO | Skuadra e Hasit shokon kryesuesit, Hasani jep asistin

Besnik Hasi ka marrë një pikë të artë me skuadrën e Al Raed në kampionatin e Arabisë Saudite. Ekipi i trajnerit shqiptar e ka mbyllur me rezultatin 1 – 1 transfertën ndaj kryesuesve të Al Hilal. Të dy golat u shënuan në minutat e fundit të…

Hasi debuton me barazim, Hasani e nis si titullar

Besnik Hasi e ka nisur me një barazim aventurën  e tij te skuadra e Al Raedit. Ekip i trajnerit 46-vjeçar barazoi 1-1 në transfertën e vështirë ndaj Al Itifak, klub ky që sezonin e shkuar u rendit në vendin e katër në kampionatin e Arabisë…

Zyrtare | E bujshme, Besnik Hasi zgjedh Arabinë Saudite!

Besnik Hasi bëhet me ekip të ri. Pas eksperiencës me Olimpiakosin në Greqi, tashmë është transferuar në Arabinë Saudite. Gjithçka është zyrtare dhe Hasi ka nënshkruar me skuadrën e Al Raed. Kontrata e gjakovarit është për një sezon dhe…