Browsing Tag

Beselidhja

Marashi guxon: Kualifikohemi me fitore në kryeqytet

Bernard Gjikolaj Me barazimin ndaj Tiranës të mërkurën në stadiumin “Zeqir Ymeri” të Kukësit, Besëlidhja ka lënë të hapur edhe një herë rrugën për të shkuar ne finalen e kupës. Barazimi i Kukësit erdhi pas golit që shënuan bardheblutë,…

Bruka: Dhamë gjithçka, tani mendojmë për Kamzën

Trajneri i Besëlidhjes, Alban Bruka, duke folur në emisionin “Gol pas goli” në Supersport, shprehu kënaqësinë për paraqitjen e skuadrës së tij ndaj Tiranës, duke premtuar betejë edhe në Tiranë. “Çdo gjë është e hapur, dhe në ndeshjen e…

Tirana, një hap drejt finales

Mund dhe duhej të bënte diçka më shumë, por Tirana është mjaftuar me një barazim 1-1 në vajtjen e gjysmëfinales së kupës, kundër Besëlidhjes. Luhej në Kukës, një avantazh i lehtë për Tiranën, por Besëlidhja konfirmoi se nuk ka shkuar…

Bruka sfidon: Në lojë jemi superiorë ndaj Tiranës

Bernard Gjikolaj “Lojtarët e mi ndoshta janë më superiorë në lojë se Tirana”. Alban Bruka sfidon bardheblutë nga Kukësi, duke thënë se futbollistët e tij janë të gatshëm të përballen me Tiranën si të barabartë dhe ndoshta më superiorë,…

Smajli: Ngjitja në Superiore, më mirë se fitimi i kupës

Bernard Gjikolaj Besëlidhja të hënën pasdite udhëton drejt Kukësit për të vijuar stërvitjen, për llogari të gjysëmfinales së kupës. Duke mos u liçensuar stadiumi “Besëlidhja” për t'u luajtur gjysmëfinalja, kjo sfidë do të luhet në Kukës.…

Besëlidhja rihap kampionatin, -2 nga Kamza

Një gol i shënuar nga Edison Ndreca në minutën e 25-të i ka dhënë fitoren 1-0 sot Besëlidhjes kundër Burrelit, në një ndeshje të bukur e me ritëm. Ndryshe nga sa mendohej, apo aludohej nga Kamza, Burreli nuk ka hapur rrugë, duke luajtur…

Një gol i dyshimtë, Besëlidhja mposht Erzenin mes sherrit

U aludua për tolerim e trukim, akuzoi Kamza, dha dorëheqjen shefi i klubit shijakase Altin Keçi, por... nëse ka pasur tolerim, futbollistët meritojnë premio për aktrimin e mirë. Kjo për faktin se Erzeni-Besëlidhja vërtet përfundoi 1-0…

Besëlidhja ia del në fund, Dinamo i merr pikë Tomorit

Një gol i shënuar nga Seku Kamara në minutën e 88-të, i gjashti sezonal për sulmuesin e talentuar nga Guinea, i ka dhënë fitoren 2-1 sot Besëlidhjes ndaj Burrelit. Një fitore shumë e vuajtur ajo e skuadrës lezhjane, që ka mahnitur në…

Noka euforik: Në maj festojmë Kupën dhe Superligën

“Jam tepër i kënaqur me skuadrën, sepse arritëm të kalonim së pari Partizanin dhe tani kemi eliminuar edhe Flamurtarin. Ju garantoj se do të shkojmë deri në finale. Dua të falënderoj të gjithë futbollistët, të cilët kanë luajtur me shpirt…

Smajli: S’është turp të eliminohemi nga vlonjatët

Besëlidhja do të udhëtojë sot drejt Vlorës, për të qenë të mërkurën e gatshme për t’u ndeshur me Flamurtarin në takimin e parë çerekfinal të Kupës së Shqipërisë. Lezhjanët vijnë në çerekfinale, pas eliminimit të Erzenit në turin e parë dhe…