Browsing Tag

Berat Gjimshiti

Gjimshiti: Na mungon Cana! Ikardi? Nuk ka sulmues të lehtë

Berat Gjimshiti u rikthye titullar tek Atalanta në fundjavë, madje edhe shënoi golin e tretë në fitoren 4-1 kundër Interit. Mbrojtësi doli sot para mediave dhe foli për situatën në kombëtare, golin që i bëri Interit, markimin e Ikardit,…

Gjimshiti drejt largimit, në Serie A ka interesim për të

Berat Gjimshiti nuk po gjen hapësira tek Atalanta dhe emri i tij ka nisur të lakohet në Itali për një largim të mundshëm që në muajin janar. Qendërmbrojtësi është aktivizuar vetëm në tre takimet e para të kampionatit dhe më pas ka ngrohur…

Hysaj rikthehet titullar, Strakosha është i paprekshëm

Serie A luan javën e dhjetë dhe sikurse dihet janë disa shqiptarët që luajnë në elitën e futbollin italian. Por jo të gjithë do të jenë në fushë për skuadrat e tyre. Nesër prej orës 15:00 Atalanta përballet me Parmën dhe Gasperini sërish…

E ardhmja e Gjimshitit, Atalanta ka një plan

Mbas dy huazimeve me Avelinon në Serinë B dhe Beneventon në Serinë A, Berat Gjimshiti u kthye tek Atalanta dhe është gati për të dhënë kontributin e tij në skuadër. 25-vjeçari shqiptar ka luajtur në tre ndeshjet e kampionatit si titullar,…

Konfirmohet Gjimshiti, Etrit Berisha në “ajër”

Roma-Atalanta, e orës 20:30, është sfida përmbyllëse e javës së dytë në Serie A. Një takim që pritet të jetë i luftuar, pasi skuadra nga Bergamo ka treguar vlera vitet e fundit, si dhe kampionatin e nisi me një fitore 4-0 nda Frozinones.…

Gjimshiti: Ju tregoj objektivat dhe pse qëndrova tek Atalanta

Berat Gjimshiti vjet ishte titullar i padiskutueshëm te Benevento, ndërkohë që këtë verë u rikthye tek Atalanta. Largimi i Kaldarës bëri që shanset e qëndrimit të mbrojtësit në Bergamo të rriteshin, por sërish kishte shumë zëra, madje…

Ofertë konkrete për Simone Zazan, pritet Gjimshiti

Simone Zaza është lakuar në shumë klube si opsion këtë verë dhe duket se sezonin e ardhshëm sulmuesi italian do të luajë në Serinë A. Së fundmi ka një ofertë konkrete për të nga Sampdoria, që po përpiqet të afrojë disa lojtarë para nisjes…

Dita vendimtare, Gjimshiti mes dy klubeve

Berat Gjimshiti sezonin e shkuar u aktivizua rregullisht te Benevento dhe këtë verë disa klube e kërkuan. Sasuolo ishte një prej tyre. Gjithsesi mbrojtësi është nën kontratë me Atalantën dhe do të jetë trajneri Gasperini ai që do të…