Browsing Tag

Benfika

Lamtumira e dhimbshme e Feher, sot bëhen 15 vite nga tragjedia

Dita e sotme, 25 janari, është një datë që sjell kujtime shumë të hidhura për klubin e Benfikës. 15 vite më parë, klubi i “shqiponjave” u prek nga një tragjedi, pasi sulmuesi hungarez Miklos Feher u nda nga jeta pas një arresti kardiak në…

E bujshme | Mihaj te Benfika, transferimi thuajse i kryer

Mbrojtësi i kombëtares kuqezi, Enea Mihaj ka bërë ndeshje shumë të mirë për ekipin grek të Panetolikos, si dhe për kombëtaren shqiptare, por një dëmtim i pësuar disa javë më parë i ndali hovin mbrojtësit 20-vjeçar. Edhe pse ka thuajse 2…

Spiunazh portugez, Benfika denoncon presidentin e Portos

Një skandal ka prekur futbollin portugez. “Armiqësia” dhe rivaliteti mes Portos dhe Benfikës dihet, por klubi i shqiponjave ka denoncuar presidentin e Portos, Horge Pinto Da Kosta, për vjedhje informacioni dhe dhunim të “emaile”-eve private…