Browsing Tag

Bayern Munich

Bajerni befason me kërkesën e tij, Boateng drejt Serie A

Bajerni i Mynihut ka nxjerrë në merkato Zherom Boateng. Mbrojtësi 30-vjeçar ka humbur postin e titullarit dhe largimi është shpëtimi i vetëm. Trajneri Kovaç nuk e ka në planet e tij për sezonin e ardhshëm, ndërsa të njëjtën gjë mendon edhe…

Liverpul apo Bajern Mynih? Afrikani merr vendimin final

Nikolas Pepe është një ndër sulmuesit më të kërkuar në merkato. Lojtari nga Bregu i Fildishtë pëlqehet shumë nga Bajern Mynih dhe Liverpul. Bavarezët e ndjekin prej kohësh dhe kanë nisur negociatat me të, ndërsa Jurgen Klop synon ta…

Objektiv i përbashkët, Bajerni “stërkëmbës” Guardiolës

Uli Hënës ka premtuar një verë shumë aktive në merkato dhe tepër të zjarrtë për tifozët. Bajern Mynih po punon fort për të përforcuar kontingjentin e Niko Kovaç. Ideja e fundit është një spanjoll dhe bavarezët i janë bashkuar garës për…

Barcelona shqetëson Bajernin, gati oferta për yllin gjerman

Dështimet në sezonet e fundit në Champions Ligë e kanë lodhur Barcelonën. Trofeu prestigjioz mungon në Katalunjë prej vitit 2015, aty ku Mesi me shokë mposhtën Juventusin 3-1 në finalen e Berlinit. Rikthimi te triumfi në Europë është…

Bekenbauer e fton te Bajerni, vjen përgjigja e Jurgen Klop

Jurgen Klop arriti më në fund të fitojë një finale dhe Champions Ligën. Urimet për trajnerin e Liverpulit ishin të shumta, ku nuk mungoi as ajo e Franc Bekenbauer. Legjenda e futbollit gjerman u shpreh për patriotin e tij se është një…

Juventusi pranë goditjes së bujshme, pazar te Bajerni

Çështja kryesore që diskutohet te Juventusi është padyshim ajo e trajnerit të ri, por gjithsesi kjo nuk do të thotë që drejtuesit nuk po mendojnë për merkaton. Pikërisht ditën e sotme “Calciomercato.com” raporton se drejtuesit e…

Leva bën “pas”, gjiganti anglez në sulm

Robert Levandovski po mendon të provojë një aventurë jashtë Budesligës. Sulmuesit 30-vjeçar i përfundon kontrata me Bajernin në verën e vitit 2021, ndërsa rinovimi ka ngecur. Diçka e tillë po shfrytëzohet nga Mançester Junajtid sipas…

Ten Hag trajneri i ri i Bajernit? Bild zbulon gjithçka!

Erik Ten Hag mahniti të gjithë Europën me Ajaksin e tij këtë sezon, me trajnerin holandez që është kthyer në objektiv real për Bajernin e Mynihut. Shumë zëra spekulonin se gjithçka ishte mbyllur dhe se Ten Hag do të merrte…

Ikona Riberi e mbyll me Bajernin: Largimi, tifozët dhe Roben!

Bajerni i Mynihut njoftoi së fundmi se Frenk Riberi do ta mbyllë me bavarezët në fund të këtij sezoni. Francezi është pjesë e gjermanëve prej 12 vitesh, ku është shndërruar në një nga ikonat e Bajernit. Në lidhje me largimin e tij ka…

E ardhmja e Frenk Riberi, merret vendimi zyrtar për francezin

Frenk Riberi është kthyer në një ikonë të Bajernit të Mynihut, me francezin që është pjesë e bavarezëve prej 12 vitesh. Shumë dyshime kishte mbi të ardhmen e tij, pasi më parë mesfushori kishte shfaqur dëshirën për të qëndruar të paktën dhe…

Hames në udhëkryq, Bajerni merr vendimin për kolumbianin!

Hames Rodrigez është një ndër lojtarët që të ardhmen e tij e ka në pikëpyetje të plotë. Si për të shtuar akoma më shumë misteret për kolumbianin kanë menduar drejtuesit e Bajernit. Siç raportohet nga mediat gjermane, por edhe spanjolle,…

E kërkon e gjithë Europa, agjenti i Pepes zbulon të ardhmen

Nikolas Pepe është një ndër emrat më të përfolur në prag të merkatos së verës, me mesfushorin e avancuar që ka mahnitur këtë sezon me fanellën e Lilës në Ligue 1. Një sërë klubesh janë vënë në ndjekje të tij, me francezët që kërkojnë së…

Dibala bën gati valixhet, zbulohet destinacioni i ri

Paolo Dibala është ndër të vetmit që ndoshta nuk është i kënaqur te Juventusi. Kjo për faktin se argjentinasi po zhvillon një ndër sezonet më të dobët të karrierës së tij. Minutat jo të plota, sidomos edhe paraqitjet e fundit kanë bërë…

Plas keq te Bajerni, grushte sade mes dy lojtarëve

Bajerni i Mynihut arriti një fitore të madhe kundër Dortmundit në kampionat dhe u rikthye në vendin e parë. Ekipi bavarez shpartalloi 5-0 rivalët për titull dhe tashmë kryeson me një pikë më shumë se verdhezinjtë, kur kanë mbetur edhe…

E bujshme nga Franca, një emër i madh për stolin e Bajernit

Bajerni do të shpenzojë shumë në merkaton e verës. Brezi fitues po shkon drejt plakjes, disa janë larguar, të tjerë si Roben po luajnë ndeshjet e fundit dhe në Bavari nevojiten lojtarë të rinj kualitativë. Presidenti Hënes paralajmëroi…

Bajerni “pa frena”, gati surpriza 70 milionë euroshe

Bajerni i Mynihut është padyshim klubi më aktiv në merkato, edhe pse ende duhet kohë që të hapet afati kalimtar. Gjiganti gjerman ka siguruar shërbimet e Pavard dhe Lukas Hernandez për sezonin e ardhshëm, me një shumë totale prej 115…