Browsing Tag

Bayern Munchen

Lëvizje befasuese, Bajerni bën merkato në kampionatin kinez

Bajerni ende nuk ka ndërhyrë në merkato për të zëvendësuar largimet e Frank Riberi dhe Arjen Roben. Drejtuesit e bavarezëve po shikojnë në të gjithë Europën për sulmues krahu të denjë për të veshur fanellën e kampionëve të Gjermanisë.…

Bajerni magnet, kërkon të “thithë” talentin e Leverkusen

Kai Haverc është objektivi i Bajern për të zëvendësuar Arjen Roben. Holandezi largohet këtë verë dhe ylli i Bajer Leverkusen është i duhuri për ta zëvendësuar. 19-vjeçari ka treguar se është e ardhmja e futbollit gjerman me 17 golat dhe 3…

Çmenduri në Gjermani, Bajernit i refuzohen 90 mln euro

Bajerni i Mynihut nuk po arrin dot të bindë Bajer Leverkusenin për shërbimet e talentit Kai Haverc. Sulmuesi ka bërë një sezon të shkëlqyer për “Aspirinat”, duke shënuar 17 gola dhe duke asistuar 4 herë në 34 ndeshje. Bavarezët e duan me…

Reali apo Bajerni? Vendoset zyrtarisht fati i Hames!

Hames Rodriges nuk do të jetë pjesë e Bajernit sezonin e ardhshëm. Kolumbiani do të kthehet te Real Madrid, pasi ky ishte viti i fundit i huazimit te kampionët e Gjermanisë. Klubi bavarez kishte të drejtën e blerjes së tij për shifrën e 42…

E do Ronaldo, ylli i Realit është 50 milionë euro larg Juves

Juventusi i këtij sezoni ka vuajtur shumë mungesën e një fantazisti. Ata kanë në disponim një mesfushë normale me lojtarë që vrapojnë dhe krijojnë volum, por nuk kanë shumë aftësi krijuese. Këtë e ka vënë re edhe Kristiano Ronaldo. Sipas…

Kieza i shumëkërkuar, ylli i Fiorentinës pranon largimin

Federiko Kieza do të largohet nga Fiorentina këtë verë në kërkim të një eksperience të re, por dëshira e tij është që të qëndrojë në Serie A. 21-vjeçari ishte kapiten i Fiorentinës këtë sezon, ku ka bërë paraqitje të shkëlqyera. Kieza…

Qëndrimi i Bajernit, Rumenige komenton të ardhmen e Kovaç

Bajerni i Mynihut mposhti 3-0 Laipcigun në finalen e Kupës së Gjermanisë mbrëmjen e kaluar. Mbyllje fantastike e ekipit bavarez, që arrin ta përfundojë sezonin me fitimin e kampionatit dhe Kupës së Gjermanisë. Nga ky sukses i dyfishtë ka…

Ekipet “Big” gati, garë e fortë për zbulimin e La Liga-s

Bajerni i Mynihut dhe Arsenali janë futur në garë për Mario Hermozon. Mbrojtësi i Espanjol ka treguar aftësi të jashtëzakonshme, duke u shndërruar në një prej lojtarëve më të mirë të ekipit katalanas. Paraqitjet e tij pozitive kanë rënë në…

Tri vite të çuara dëm, lojtari i Bajernit pranon gabimin

Tri vite më parë drejtuesit e Bajernit të Mynihut arritën akordin me Benfikën për të transferuar në Mynih talentin Renato Sançes. Asokohe portugezi ishte vetëm 18 vjeç dhe kishte habitur me paraqitjet në Champions League dhe kampionatin…

Bajerni hidhet në sulm, gjendet rezerva e Levandovskit

Bajerni i Mynihut hedh sytë nga Verder Bremeni për një sulmues. Levandovskit i duhet të bëjë edhe pushime, duke parë 30 vitet që mban në supe. Gjermanëve u nevojitet një zëvendësues pas ikjes së Sandro Vagner në janar drejt Kinës. Sipas…

Fanella e re prezantohet në fundjavë, Bajerni me dedikim unik

Bajerni i Mynihut dhe kompania Adidas kanë zbuluar ditën e sotme fanellën e parë për sezonin e ardhshëm të Bundesligës. Dizajni i fanellës së re i kushtohet stadiumit “Allianz Arena”, që ësstë shtëpia e Bajernit prej 14 vitesh. Fanella…

Bajerni në proçes rinovimi, largohet veterani i radhës

Rafinja është lojtari i radhës që ikën nga Mynihu. Mbrojtësi 33-vjeçar largohet kështu pas tetë viteve në “Allianz Arena”, ku arriti të fitonte plot 16 trofe. Kulmi ishte në vitin 2013, ku u arrit tripleta e parë dhe e fundit në historinë e…

Roben në pritje, pista e vetme duket Kina

Te Bajerni i Mynihut, ka mbaruar një epokë. Arjen Roben dhe Frenk Riberi, dyshja e njohur si "Robbery", do të largohen nga bavarezët në fund të sezonit, skuadër me të cilën së bashku kanë luajtur 22 vite. Roben ka luajtur 306 ndeshje dhe…

Liverpuli shqetëson Interin, duel për afrikanin

Nikolas Pepe është shndërruar në një nga lojtarët më të përfolur të merkatos. Me 19 golat e shënuar dhe 11 asistet e dhuruar me Lilen në këtë sezon, ai ka rënë në radarin e disa gjigantëve europian. Bajerni i Mynihut ishte shume pranë deri…

Trajneri gjerman e thotë hapur: E dua stolin e Bajernit!

Julian Nagelman ka bërë një punë të shkëlqyer me skuadrën e Hofenhaimit dhe është një nga trajnerët më të ri në moshë në Europë. Gjermani ka folur sot për mediat vendase, duke thënë se ka ambicie të mëdha. Kur u pyet nëse e shikon…

“Stiv, ulu në stol! Nuk ka mbaruar ende!”

Para 20 vitesh, Mançester Junajtid bëri mrekullinë e madhe në finalen e Champions League në “Camp Nou”, duke mposhtur Bajernin 2-1 me dy gola në minutat e fundit. Asistenti i Aleks Ferguson, Stiv Meklaren, ka kujtuar me nostalgji atë finale…

4 sherre në 4 vite, Levandovski mban rekord te Bajerni

Shpesh thuhet se një skuadër është si një familje, mirëpo si në çdo familje nuk mund të mungojnë situatat e tensionuara dhe sherret. Një i tillë ndodhi në seancën e djeshme stërvitore të Bajernit të Mynihut, ku protagonistë ishin Kingsli…

Rumenige njofton datën e dorëheqjes: Ja pasuesi im

Karl Hainc-Rumenige ka pranuar se do të japë dorëheqjen nga posti i drejtorit të përgjishëm të Bajernit të Mynihut në vitin 2021. Rumunige, i cili mori në dorë “frerët” e Bajernit para 17 vitesh ka qenë një ndër personat kyç në…

Legjenda bavareze: Myler, largohu nga Bajerni!

Stefan Efenberg është një nga lojtarët që kanë shkruar historinë tek Bajerni i Mynihut dhe kombëtarja gjermane. Fituesi i Championsit me bavarezët dhe Botërorit me kombëtaren provon t'i japë një këshillë Tomas Mylerit. Ish-trajneri i…