Browsing Tag

Barcelona

Mesi flet si kapiten: Rikthejmë Champions-in në Barcelonë

Mbas largimit te Andres Iniesta, shiriti i kapitenit ka kaluar në krahun e Lionel Mesit. Diçka normale dhe logjike. Argjentinasi është gati të nisë sezonin e parë si kapiten i kampionëve të Spanjës. Në fjalën e mbajtur para sfidës për…

Bartomeu siguron: Iniesta rikthehet te Barcelona!

Barcelona e nisi mbarë sezonin e ri duke fituar Superkupën e Spanjës. Ekipi i Valverdes mposhti Seviljën me rezultatin 2-1 dhe tashmë është gati për të nisur kampionatin. Josip Bartomeu, presidenti i Barçës, ka folur për objektivat e…

Rabiot ëndërron Barcelonën, PSG e kërcënon

Adrien Rabiot dhe Barcelona janë gjithnjë e më pranë njëri-tjetrit. Klubi katalanas ka gjetur gjuhën e përbashkët me 23-vjeçarin, por e njëjta gjë nuk mund të thuhet mbi bisedimet nëpërmjet dy klubeve. Në Paris nuk duan që ta humbasin…

E ardhmja e Dembele, Barça ndan mendjen përfundimisht

Gjatë gjithë kësaj periudhe ka qenë në siklet. Afrimi i brazilianit Malkolm bëri që Osman Dembele të mendonte largimin nga Barcelona, por diçka e tillë nuk do të ndodhë. Paraqitja e francezit në ndeshjen e Superkupës kundër Seviljes i ka…

Tragjedi në Ekuador, 12 tifozë viktima të aksidentit rrugor

Futbolli ekuadorian është në ditët më të errëta dhe kjo për shkak të një aksidenti tragjik që u ka marrë jetën 12 tifozë të ekipit të Barcelonës, skuadër kjo më e suksesshmja në vend. Tragjedia ndodhi kur autobuzi i mbushur me tifozë po…

Mesi rekord trofesh, Alveshi i kujton se është i pari…

Dani Alvesh njihet për natyrën e tij... le të themi të çuditshme. Mbrojtësi brazilian nuk është ndër ato futbollistë fjalëpak, por përkundrazi ka dhe momente kur del jashtë kontrollit.  Së fundmi 35-vjeçari ka bërë një postim në rrjetin…

Barcelona nuk heq dorë, plani për Pol Pogba

Duket se telenovela “Pogba-Barcelona” nuk ka përfunduar. “The Telegraph” në Angli shkruan se katalanasit do tentojnë ta marrin atë në janar, sikurse ndodhi në vit më parë me Kutinjon, të cilin e blenë nga Liverpuli. Spanjollët nuk heqin…

Barça zgjedh kapitenët, të gjithë “brumë shtëpie”

Barcelona ka publikuar listën e kapitenëve për sezonin e ri, me Lionel Mesin që është kapiten dhe Sergio Buskets që e zëvendëson. Të dy ishin në listë edhe sezonin e shkuar, ndërsa shtohen edhe Zherard Pike e Sergi Roberto. Për herë të…

Rakitiç dëshirë merkatoje, dy klube pas kroatit

Ivan Rakitiç është një lojtar i rëndësishëm i Barcelonës dhe normalisht katalanasit nuk kanë arsye ta lënë të shkojë. Për më tepër ata për qendrën e mesfushës po kërkojnë edhe një lojtar tjetër, pavarësisht se kanë zyrtarizuar transferimin…

Barcelona “mësyn” për talentin e Ajaksit

Barcelona e ka ndarë mendjen: kërkon edhe një tjetër mesfushor pas Arturo Vidal. Katalanasit u munduan me të gjitha format të blinin Pol Pogba, teksa Mino Raiola u përpoq të bindte anglezët e Mançester Junajtid ta shisnin, por kjo gjë nuk…

Pogba kërkon transferimin te Barça, Junajtid bën rezistencë

Pol Pogba është lodhur nën drejtimin e trajnerit Zhoze Murinjo dhe “Daily Mail” raporton se francezi i ka kërkuar drejtorit të Junajtit që klubi të pranojë ofertën e bërë nga Barcelona. 25-vjeçari e ka arritur marrëveshjen me kampionët e…

Kutinjo “portugez”, Barcelona zgjidh hallin

Barcelona po lufton me kohën për pasaportën e re të Kutinjos. Braziliani duhet të jetë gati për ndeshjen e Superkupës së Spanjës, që luhet të dielën, por numri i lojtarëve ekstrakomunitarë është kaluar. Për momentin, Barcelona ka 6…

Pogba te Barcelona? Murinjo vendosi gjithçka

Pol Pogba ka qenë lojtari që ka trazuar merkaton gjatë këtyre ditëve, por nuk do të ketë asnjë "bum". Mnaçester Junajtid ka vendosur "veton" dhe mesfushori francez do të mbetet pjesë e klubit anglez. Barcelona e donte mesfushorin, por nuk…

Jerri Mina në Premier Ligë, detajet e marrëveshjes

Kalimet nga Barcelona te Evertoni po kthehen në normalitet. Pas Lukas Dinje, edhe një tjetër lojtar i katalanasve pritet të vishet blu. Në fakt nuk është një surprizë, pasi prej kohësh është bërë me dije interesimi që klubi i Premier Ligës…

Junajtid tërhiqet, Mina i tremb me kërkesat financiare

Mançester Junajtid po punon për t'u përforcuar në mbrojtje dhe në listën e tyre të objektivave ishte kolumbiani i Barcelonës, Jerri Mina. Ditë më parë ka pasur një takim me menaxherin e lojtarit, Felipe Ruso. "The Sun" raporton se palët…

Barcelona dominon, Andre Silva nderon Milanin

Milani e ka mbyllur International Champions Cup me një fitore 1-0 ndaj Barcelonës, duke u kthyer në Itali me moral të lartë. Në fakt, ishte një ndeshje e vuajtur për kuqezinjtë e Gatuzos, sepse Barça dominoi, sidomos në pjesën e parë. Pa…

Nuk ka vend për dy Vidal te Barcelona

Tek Barcelona mund të qëndrojë vetëm një Vidal. Klubi katalanas ka zyrtarizuar sot largimin e mbrojtësit të krahut të djathtë Aleiks Vidal te skuadra e Seviljas. Mbrojtësi 28-vjeçar ka mbyllur bashkëpunimin me Barcelonën pas tri sezonesh ku…

Barça e mbyll me Vidalin, detajet e marrëveshjes

Barcelona nuk ka humbur kohë dhe ka bindur mesfushorin Artur Vidal për t'iu bashkuar katalanasve. Ende nuk është asgjë zyrtare, por në Spanjë e bëjnë të kryer, të paktën marrëveshjen e klubit me lojtarin. Kontrata e kilianit do të jetë…

Barcelona “pazar” në Belgjikë, merr një 19-vjeçar

Një 19-vjeçar për Barcelonën. Katalanasit pritet që të nënshkruajnë me senegalezin Musa Uage, i cili sezonin e fundit e ka mbyllur në Belgjikë me KAS Eupen. I riu, i cili luan si mbrojtës, ishte titullar me kombëtaren e tij në "Rusi 2018"…

Milionat gati, Junajtid zbarkon në Spanjë për merkato

Herri Meguire nuk është më një objektiv i Mançester Junajtid, pasi Lester është i vendosur për të mos hequr dorë nga mbrojtësi i tyre. Ndërkohë “Djajtë e Kuq” duhet të përforcohen në prapavijë dhe të gjitha energjitë i kanë përqendruar te…

Zyrtare, Evertoni blen mbrojtësin e Barcelonës

Evertoni ka zyrtarizuar dot blerjen e mbrojtësit Lyka Dinj nga Barcelona. Mbrojtësi i majtë i kombëtares franceze ishte nisur me Barcelonën për turneun amerikan, por iu dha leje që të kthehej në Europë, pasi ishte arritur një marrëveshje me…

“Tradhtari” Malkom shënon, por Roma fundos Barcelonën 2

Vetëm një javë pasi tradhtoi Romën për të shkuar te Barcelona, Malkom shënon pikërisht kundër verdhekuqve, por në Dallas përfundoi 4-2 për italianët. Në një ndeshje ku Barcelona ishte pa shumë yje, dukej se Roma do ta kishte të lehtë,…

Javë vendimtare, zhvillime Barça-Rabiot

Adrien Rabiot kërkon të largohet nga PSG dhe kjo javë është vendimtare për të ardhmen e mesfushorit francez. Barcelona e pret atë dhe në fakt tashmë gjithçka ia ka lënë në dorë lojtarit, që duhet të vërë francezët para një fakti të kryer:…

Dy vite pa lavdi, mbrojtësi i Barcelonës shkon në Angli

Evertoni do të mbyllë brenda 24 orëve detajet e fundit të transferimit të mbrojtësit Lyka Dinj nga Barcelona. Mbrojtësi i majtë i kombëtares franceze ishte nisur me Barcelonën për turneun amerikan, por i është dhënë leje që të kthehet në…

Ofertë “monstruoze”, Camp Nou do ndryshojë emër

Për tifozët do jetë një thikë në zemër, por Barcelona ka më shumë se 200 milionë arsye që prej vitit 2019 t'i vendosë një emër të ri stadiumit të vet legjendar. Prej verës së vitit të ardhshëm Barcelona do të nisë fazën e parë të…

Telenovela Malkom, Roma apo Barcelona?

Deri para pak ditësh në Itali pakkush e njihte, por tashmë është bërë njeriu i ditës: bëhet fjalë për sulmuesin 21-vjeçar Malkom, i cili krejt papritur është kthyer në njeriun e ditës në merkato, pasi ka futur në sherr Barcelonën me Romën.…

Rabiot ka “kartën” fituese, PSG në udhëkryq

Adrien Rabiot ka një dëshirë dhe këtë ua ka shprehur edhe drejtuesve të PSG. Më parë të njëjtën gjë pat bërë edhe Marko Verrati, por mesfushorin italian e "blinduan" me një kontratë me terma mjaft të larta në aspektin financiar. Dëshira e…

Barcelona nis derbin me Realin, super ofertë për Hazard!

Eden Hazard është njeriu i momentit në merkaton botërore, sepse Ronaldo u sistemua te Juventusi në pak ditë dhe Nejmar duket se nuk do të lëvizë nga PSG, ashtu si Mbape. Për këtë arsye, Reali është bindur se belgu është njeriu i duhur…

Pjaniç projekton largimin, emëron agjentin shqiptar

Miralem Pjaniç është kthyer në një fiksim për klubin e Barcelonës, që e konsideron lojtarin si pasuesin ideal të të sapo larguarit Andres Iniesta. Mesa duket dhe boshnjakut i pëlqen ideja e një aventure të re në Spanjë pas dy vitesh te…

Arsenali përforcon mesfushën, rritet konkurrenca për Xhakën

Pak ditë më parë Arsenali kreu transferimet e dyshes së mesfushorëve Lukas Torreria dhe Mateo Genduzi për një shumë totale prej 40 milionë euro. Por, drejtuesit e “Topçinjve” janë gati t’i bëjnë një tjetër dhuratë teknikut Emeri para se të…