Browsing Tag

Australi

“Zbutet” Pogba, tifozët e Junajtid marrin frymë lirisht

Pol Pogba është kthyer në vëmendjen e të gjithë tifozëvë të Mançester Junajtid. Pak javë më parë mesfushori deklaroi që e tundonte ideja e një aventura të re, ndërsa agjenti Mino Raiola i hodhi benzinë zjarrit e thënë hapur se po punon për…

Dështoi në Japoni, Berisha pranë rikthimit në Australi

Transferimi i Besart Berishës në kampionatin japonez ka rezultuar një lëvizje shumë e gabuar për 33-vjeçarin, i cili në në katër muajt e fundit është aktivizuar vetëm pesë herë në kampionat më skuadrën e Sanfeçe Hiroshmës, duke grumbulluar…

Usain Boltin e do rivali i Kukësit, jo Milani

Ditën e djeshme u përhap me shpejtësi lajmi se legjenda e atletikës, Usain Bolt, mund të transferohej tek ekipi i Milanit. Agjenti i xhamajkanit, i cili po stërvitet me ekipin australian të Central Coast Mariners, u shpreh për “Daily Mail”,…

I nënshtrohet testit anti-doping, Bolt: E keni seriozisht?

Usain Bolt po shijon eksperiencën si futbollist dhe po jep maksimumin për ekipin e Central Coast Mariners në Australi. Para disa ditësh ai shënoi një dopietë në miqësore, ndërsa një vizitë e papritur i ka ardhur nga Federata e Futbollit…

Kësaj radhe e ka seriozisht, Bolt drejt firmës në Australi

Sprinteri xhamajkan Usain Bolt, njihet si një fans i çmendur i futbollit dhe sidomos ekipit anglez Mançester Junajtid. Që prej dorëheqjes nga sporti i Atletikës, 31-vjeçari ka marrë pjesë disa herë në stërvitjen e skuadrës së Borusia…