Browsing Tag

ATP

E bujshme, një 21-vjeçar mposht Xhokoviç

Aleksandër Zverev, ky është tenisti më i ri që ka rrëmbyer skenën. 21 vjeç dhe ka mundur në finalen e ATP Finals Novak Xhokoviç, numrin një të tenisit botëror. Rezultati i ndeshjes? 6-4, 6-3. Për gjermanin ky ishte titulli i parë i…