Browsing Tag

Atletiko Madrid

Grizman drejt Barcelonës? “Kërcënon” Diego Simeone

Barcelona nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Antuan Grizman dhe është gati të paguajë klauzolën prej 120 milionë eurosh të sulmuesit. Francezi është lojtari më i paguar i Atletikos së Madridit, me të cilët i përfundon kontrata në vitin 2023.…

Çështja “Diego Kosta”, shumë paqartësi për të ardhmen

Atletiko e Madridit e ribleu Diego Kostën në janarin e vitit 2018 nga Çelsi për 56 milionë euro, plus bonuset në varësi të paraqitjeve të lojtarit. Pas gati një viti e gjysëm në Madrid, ekperienca e dytë e spanjollit në këtë klub është…

Atletiko fiton mes vuajtjeve, e nderon një francez

Një gol i Lemar 5 minuta përpara fundit të ndeshjes i dhuroi tre pikët ekipit “colchoneros” në transfertën e vështirë të Eibarit. Kundërsulm i shpejtë i miqve, Koke dhuroi asistin për francezin, me këtë të fundit që gjeti rrugën e rrjetës.…

E bujshme, Barcelona hidhet sërish në sulm për Grizman

Antuan Grizman ishte një ndër objektivat kryesor të merkatos së Barcelonës në merkaton e verës së vitit që lamë pas. Klubi katalanas ishte gati për të paguar klauzolën prej 90 milionë eurosh, por ishte vetë lojtari që “hodhi në erë”…

Forlan: Ronaldo bën diferencën, por Atletiko sërish favorite

Diego Forlan është një ndër sulmuesit më të mirë që Atletiko e Madridit ka pasur gjatë viteve të fundit. Uruguaiani ka dhënë një intervistë të shkurtër për “tuttojuve.com”, ku ka folur për përballjen e midis Juventusit dhe Atletikos dhe…

VIDEO | Atletiko nuk i shqitet Barçës, Saul rigjen golin

Djemve të Diego Simeones i ka mjaftuar pjesa e parë për të siguruar fitoren kundër Getafes në shtëpi. I zakonshmi Grizman dhe Saul ishin autorët e fitores së radhës dhe diferenca me Barçën kryesuese (udhëton nesër drejt Zhironës) është…

Lajm i bujshëm nga Spanja, Morata rikthehet në La Liga

Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata do të rikthehet në qytetin ku nisi rrugëtimi i tij në futboll: Madridi. Sipas burimeve radios së famshme spanjolle “COPE”, futbollisti i Çelsit ka firmosur ditën e premte një kontratë me Atletikon e Madridit.…

Buzëqesh Kovaç, në Mynih synojnë një kampion bote  

Presidenti i Bajernit të Mynihut, Uli Hënes, deklaroi pak ditë më parë se klubi i tij nuk do të ndërhynte në merkaton e janarit, pasi “revolucioni” i vërtetë do të ndodhte në muajt e verës. Por, siç duket gjatë ditëve të fundit, kryesia e…

Grizman: Ndihem mirë, por jam i sfilitur!

Antuan Grizman shënoi një dygolësh dhe dhuroi një asist të rëndësishëm për fitoren e Atletikos kundër Vajadolidit dhe historik për vetën e tij. Francezi u ngjit në kuotën e 83 golave në kampionatin spanjoll me bluzën “colchoneros”, duke u…

Simeone zbulon përforcimin e madh të Atletikos së Madridit

E kualifikuar në fazën tjetër të Champions League dhe në garë për kreun në La Liga. Atletiko e Madridit mbetet një prej skuadrave më të forta në Europë dhe trajneri Diego Simeone i ka të qarta idetë për ndërhyrjet që duhen bërë në skuadër.…