Browsing Tag

Atletikë

Luiza Gega nuk zhgënjen, kualifikohet në finale

Shumë sportistë shqiptare, edhe pse nuk kanë vëmendjen e futbollit vijojnë që të shkëlqejnë në sporte te tyre. Luiza Gega ka arritur një tjetër hap të madh në karrierën e saj, pasi sot ka arritur që të sigurojë një vend në finalen e…

Zhgënjimi i David Nikollit: Gati për një tjetër shtet

Kampioni i Ballkanit: Nuk kam marrë qoftë dhe një gotë uji nga ky shtet, vazhdoj me ëndrrat e mia për të ecur përpara, ndoshta për një tjetër flamur Gjergj Vyshka David Nikolli, Kampioni i Ballkanit në 3000 metra më 16…

Mjeku Ostreni: Gega, dëmtim kronik që ka shumë rreziqe

Specialisti i mjekësisë sportive pranë Agjencisë së Shërbimit të Sporteve: Duhet të heqë dorë nga 3000 metra me pengesa, dëmtohet pa masë Gjergj Vyshka Dëmtim kronik dhe heqje dorë nga gara e 3000 metrave me pengesa, edhe pse është…