Browsing Tag

Atalanta

Zbulohen detajet e operacionit, Atalanta me sulm kolumbian

Atalanta do të provojë për herë të parë në historinë e saj emocionet e Champions Ligës. Djemtë e Gasperinit zhvilluan një sezon të jashtëzakonshëm dhe e mbyllen kampionatin në vend të tretë pas Juventusit dhe Napolit. Drejtuesit e po…

Hysaj në “modë”, Etrit Berisha në shitje

Elseid Hysaj është në qendër të vëmendjes te Napoli. Vetë mbrojtësi pak ditë më parë deklaroi se ka ardhur koha për një aventurë tjetër dhe mbetet për t’u parë se ku do të transferohet. Mediat në Itali e lidhin atë me një kalim te…

Sakrifikoi për Atalantën, operohet Berat Gjimshiti

Ditën e djeshme në momentin që u zyrtarizua lista e të grumbulluarve të Kombëtares sonë, ranë në sy mungesat e Tomas Strakoshës dhe Berat Gjimshitit. Pikërisht për këtë të fundit, trajneri Edi Reja u pyet në konferencë, me këtë të fundit…

VIDEO: Milani fundoset brenda pak minutash, vendoset Champions-i

Milani, Interi dhe Atalanta luftuan në distancë për dy vende në renditje, vendin e tretë dhe të katërt, që të çojnë në Champions League. Kuqezinjtë e Gatuzos udhëtuan drejt SPAL-it, ndërsa Interi priti në “San Siro” Empolin. Edhe Atalanta…

Gasperini: Ne ekip që vrapojmë? Boll me këtë histori!

Atalanta luan nesër në darkë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit dhe jo vetëm. Zikaltrit nga Bergamo janë një fitore larg kualifikimit në Champions Ligë. Diçka magjike për ekipin e Gasperinit, që ka një bërthamë të fortë prej 3 vitesh,…

Roma vendos, ofertë super për trajnerin e surprizave

Klaudio Ranieri do të zhvillojë të dielën kundër Parmës ndeshjen e fundit në drejtimin e Romës. Verdhekuqtë kanë negociuar gjatë kësaj kohe me shumë emra të rëndësishëm, por më në fund e kanë bërë zgjedhjen e tyre. Xhan Piero Gasperini…

Marrin fund enigmat, Napoli gjen akordin me pasuesin e Hysajt

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis, deklaroi pak ditë më parë se hendeku midis ekipit të tij dhe Juventusit do të zvogëlohet falë investimeve në mbrojtës krahu dhe sulmues. Emrat e lakuar për krahun e djathtë të mbrojtjes kanë qenë…

Napoli godet në merkato, rrëmben pikën kyçe të Atalantës!

Napoli ka dalë jashtë objektivave prej kohësh këtë sezon dhe vëmendja është e gjitha te merkatoja e verës. Lëvizjet e para kanë nisur dhe me sa duket emri i parë që do të kalojë në “San Paolo” mund të jetë Josip Iliçiç. Slloveni ka bërë…

VIDEO: “Zonja” me pushime, Atalanta në delir

Juventusi pret Atalantën sot në “Allianz Arena”, një ndeshje që për Juven është miqësore, ndërsa për bergamaskët një finale. Atalanta është shumë pranë mrekullisë këtë sezon dhe ka mundësinë të kualifikohet për në Champions League, ku…

Atalanta akuzon: Na vodhën, për çfarë duhet VAR?

Atalanta është mundur nga Lacio në finalen e Kupës së Italisë, por në rezultatin 0-0 një prekje me dorë nga Bastos në zonën laciale mund të kishte ndryshuar historinë e ndeshjes. Një penallti që Atalanta e kërkoi më kot, por pas ndeshjes…

Strakosha sfidon Gjimshitin, në Itali jepet trofeu i dytë

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet finalja e “Coppa Italia”, ku do të vihen përballë Atalanta e Berishës e Gjimshitit dhe Lacio e Strakoshës. Në kuadër të takimit, “Sky Sport” ka bërë me dije formacionet e mundshme, me të dyja ekipet që…

Lacio dhe Atalanta gati për finalen, situata e legjionarëve

Të mërkurën në mbrëmje zhvillohet finalja e Kupës së Italisë. Atalanta dhe Lacio do të përballen mes tyre për të dërguar në shtëpi trofeun e dytë më të rëndësishëm në Itali. Një ndeshje e bukur pritet të zhvillohet në Olimpico të Romës, aty…

Notat: Gjimshiti fitoi derbin shqiptar, Strakosha pa faj

Atalanta duket se nuk ka ndërmend të ndalet këtë sezon, me bergamaskët që morën një triumf jetik në sfidën direkte ndaj Lacios një ditë më parë, me shifrat 1-3. Protagonist në këtë takim ishte padyshim Berat Gjimshiti, i cili ishte pjesë…

Gara për një vend në Champions, Saki tregon favoriten

Arrigo Saki, arkitekti legjendar i Milanit më të suksesshëm të historisë, është ndalur të flasë mbi situatën delikate të luftës për një vend në katër më të mirat e Italisë, që të çon në Champions. Inter, Milan, Roma dhe Atalanta janë në…

“Unë i acaruar? Më jepni kohë sa të heq maskën!”

Atalanta humbi një shans të artë për t’iu bashkuar Milanit në vendin e katërt. Ekipi bergamask nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola kundër Empolit në shtëpi. Berisha dhe Gjimshiti nuk u zgjodhën titullarë nga trajneri Gasperini për…