Browsing Tag

Arturo Vidal

Borxhet në Itali, Arturo Vidal “përgjigjet” menjëherë

Arturo Vidal u përfol shumë ditët e fundit, pas raportimin të “Marca”, që thuhej se lojtari i Barcelonës ka borxhe për të paguar në Itali. Konkretisht borxhi për t’u paguar ishte diçka më shumë se 18 mijë euro dhe kishte që në vitin 2017 pa…

Misioni i Leonardos: Ibrahimoviç afër, tentohet dhe katalanasi

Milani po përjeton një periudhë shumë të vështirë, sa i përket kontingjentit të lojtarëve. Kuqezinjtë janë “mallkuar” nga dëmtimet, ndërsa Gatuzos do i duhet të bëjë për një farë kohe pa më shumë se gjysmën e titullarëve. Fatmirësisht…

Valverde e injoron, Vidal dremit në pankinë

Arturo Vidal po kalon një periudhë negative te Barcelona. Mesfushori kilen nuk po arrin të marrë minuta, raporti me trajnerin Valverde është thyer dhe atij i ka mbetur të ndjekë nga stoli shokën e skuadrës. Gjatë fitores kundër Seviljes,…

Vidal si në ëndërr: Dua të tregoj pse më mori Barcelona!

Arturo Vidal u nxor në shitje nga Bajerni i Mynihut dhe ishin disa klubet që tentuan ta afronin në skuadër. Në fund ishte Barcelona që nënshkroi me mesfushorin e Kilit. Një eksperiencë e re për mesfushorin, i cili nuk fshihet dhe tregon se…

Barça e mbyll me Vidalin, detajet e marrëveshjes

Barcelona nuk ka humbur kohë dhe ka bindur mesfushorin Artur Vidal për t'iu bashkuar katalanasve. Ende nuk është asgjë zyrtare, por në Spanjë e bëjnë të kryer, të paktën marrëveshjen e klubit me lojtarin. Kontrata e kilianit do të jetë…

E ardhmja e Vidal, Rumenige: E kemi vendosur!

Është e qartë, Bajerni i Mynihut pritet që të shesë dy ose një mesfushor, pasi nën urdhrat e trajnerit Niko Kovaç janë disa të tillë dhe kërkohet që të ruhen balancat në ekip. Për t'ia lehtësuar disi punën stafit teknik, drjetuesit po…

Ka plan B për Vidal, Interi ofertë konkrete për Vërsaljko

Inter ka zhvilluar një merkato cilësore deri tani, por tekniku Spaleti kërkon një sforco të fundit. Nevojitet një mesfushor i madh i nivelit të lartë. Emri i preferuar është Arturo Vidal. Kiliani shihet larg Mynihut dhe zikaltërit kanë…

Vidal drejt Serisë A, tashmë flitet me shifra konkrete

Arturo Vidal mund të largohet nga Bajerni i Mynihut dhe në Itali janë dy klubet që e duan mesfushorin kilian. Gjermanët i kanë vënë edhe çmimin dhe kushdo që e kërkon duhet të paguajë plot 30 milionë euro. Interi është një nga klubet e…